Rada Samorządu Uczniowskiego

Jak działa sa­mo­rząd uczniow­ski w na­szej szkole?

W skład Rady Samorządu Uczniowskiego wcho­dzi po dwóch re­pre­zen­tan­tów każ­dej klasy li­ce­al­nej. We wrze­śniu ta grupa drogą gło­so­wa­nia wy­brała Zarząd, który or­ga­ni­zuje pracę człon­ków RSU do końca roku szkol­nego. Wszyscy człon­ko­wie Rady spo­ty­kają się w każdy po­nie­dzia­łek pod­czas prze­rwy obia­do­wej w sali 105. Tam wy­mie­niają po­my­sły, roz­dzie­lają za­da­nia i pod­su­mo­wują udane przed­się­wzię­cia. I choć jest to po­sie­dze­nie Rady, każdy Uczeń jest mile wi­dziany, za­pra­szamy serdecznie! :)

RSU działa w LO XIV od wielu lat. Podstawowym za­da­niem RSU jest dba­nie o roz­ma­ite uczniow­skie po­trzeby. Działalność RSU ma też na celu uspraw­nie­nie ko­mu­ni­ka­cji mię­dzy uczniami a na­uczy­cie­lami i dy­rek­cją szkoły oraz uroz­ma­ice­nie ży­cia spo­łecz­no­ści szkolnej.

Zarząd RSU w roku szkol­nym 2014/2015

• Przewodniczący RSU — Zofia Resler (klasa 2D)
  • Zastępcy — Wiktoria Dudzińska (klasa 2D), Jan Kugler (2F), Jan Łu­gow­ski (2F)
  • Skarbnik — Natalia Dubrowska (klasa 2A)
  • 3J Jakub Bukowski
    3F Wiktoria Franczak
    Konstancja Radiczew
    Kaja Kosmenda

Opiekunem RSU jest prof. Anna Rabiega.

RSU

Czym zaj­muje się Rada Samorządu Uczniowskiego?

RSU pra­cuje przez cały rok szkolny – za­czyna od ak­cji „Wprowadź pierw­szaka”, giełdy pod­ręcz­ni­ków i wy­bo­rów RSU, Zarządu, Opiekuna SU i Rzecznika Praw Ucznia we wrze­śniu, na­stęp­nie or­ga­ni­zuje gło­so­wa­nie na „Złote Psory 2014″, a w li­sto­pa­dzie od­wie­dza groby zmar­łych na­uczy­cieli LO XIV. W tym sa­mym mie­siącu urzą­dza Andrzejki, a w na­stęp­nym Mikołajki! Co się dzieje od stycz­nia do czerwca? Polub nas na www.facebook.com/samorzadczternastki, a bę­dziesz na bie­żąco ze wszyst­kim, co się dzieje w na­szej szkole!

zdjęcie 2