Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Program ''Złote Szkoły NBP''

Program ''Złote Szkoły NBP''

Trwa III edycja programu „Złote Szkoły NBP”. Koordynatorem akcji w LO XIV jest mgr inż. Małgorzata Drwięga. Pod jej kierunkiem zawiązała się Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, która zdobywa niezbędną wiedzę do wykonania zadań, opracowuje pomysły na ich realizację i przeprowadza zadania programu. W III edycji motywem przewodnim jest hasło „Poznajemy Bank Centralny”, a uczniowie wykonywali następujące zadania:

  1. Lekcja z ekonomią

Zadanie polegało na przeprowadzeniu lekcji szkolnej na temat przewodni programu podczas dowolnego przedmiotu nauczanego w szkole. Lekcja miała charakter interdyscyplinarny, tzn. łączyła tematykę ekonomii z innymi dziedzinami wiedzy.

  1. Szkolna debata

Zadanie polegało na organizacji debaty szkolnej poświęconej tematowi przewodniemu programu, z zaangażowaniem jak największej liczby uczestników.

 

Złota Szkoła NBP - debata

 

  1. Warsztat uczniowski

Zadanie polegało na przygotowaniu i przeprowadzeniu przez uczniów należących do drużyny z pomocą opiekuna merytorycznego warsztatu utrwalającego wiedzę z zakresu tematu przewodniego edycji.

Oto zdjęcia i filmy dokumentujące pracę uczniów LO XIV.

 

W Liceum Ogólnokształcącym nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu odbyły się warsztaty uczniowskie w klasie 3B w ramach projektu „Złota Szkoła”. Uczniowie spotkali się z ambasadorami projektu - Kubą i Wiktorią pod opieką koordynatorki projektu - prof. Małgorzaty Drwięgi. Celem spotkania było utrwalenie wiedzy uczniów na temat Banku Centralnego oraz wspólne stworzenie gry „Milionerzy NBP”

W trakcie warsztatów uczniom przypomniano najważniejsze informacje dotyczące Banku Centralnego, po czym stworzyli oni swoje pytania do gry „Milionerzy”, której pytania odnosiły się do Banku Centralnego- jego funkcji, organów, a także do ogólnych zagadnień związanych z obiegiem pieniądza. Po utworzeniu pytań uczniowie wybrali swoich przedstawicieli rozegrali stworzoną przez siebie grę. Po warsztatach uczniowie podzielili się swoimi wrażeniami oraz tym, co wynieśli z zajęć.

Dzięki temu spotkaniu uczniowie utrwalili swoję wiedzę na temat pieniądza i Banku Centralnego. Poprzez zastosowanie wiedzy oraz umiejętności wyszukiwania informacji do stworzenia gry rozwinęli także swoje kreatywne myślenie oraz umiejętność praktycznego wykorzystania nabytej wiedzy.

 

Warsztaty - gra "Milionerzy"

 

Tytuł „Złotej Szkoły NBP” otrzymają szkoły z najwyższą punktacją za zrealizowane zadania. Potwierdzeniem uzyskania tytułu jest certyfikat Narodowego Banku Polskiego.

 

Data dodania: 2023-03-23 19:46:28
Data edycji: 2023-03-23 20:19:06
Ilość wyświetleń: 461

Rada Samorządu Uczniowskiego

Biblioteka i czytelnia

Wynajem obiektów sportowych

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej