51-410 Wrocław
al. Brücknera 10
Trwa III edycja programu „Złote Szkoły NBP”. Koordynatorem akcji w LO XIV jest mgr inż. Małgorzata Drwięga. Pod jej kierunkiem zawiązała się Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, która zdobywa niezbędną wiedzę do wykonania zadań, opracowuje pomysły na ich realizację i przeprowadza zadania programu. W III edycji motywem przewodnim jest hasło „Poznajemy Bank Centralny”, a uczniowie wykonywali następujące zadania:
Zadanie polegało na przeprowadzeniu lekcji szkolnej na temat przewodni programu podczas dowolnego przedmiotu nauczanego w szkole. Lekcja miała charakter interdyscyplinarny, tzn. łączyła tematykę ekonomii z innymi dziedzinami wiedzy.
Zadanie polegało na organizacji debaty szkolnej poświęconej tematowi przewodniemu programu, z zaangażowaniem jak największej liczby uczestników.
Zadanie polegało na przygotowaniu i przeprowadzeniu przez uczniów należących do drużyny z pomocą opiekuna merytorycznego warsztatu utrwalającego wiedzę z zakresu tematu przewodniego edycji.
Oto zdjęcia i filmy dokumentujące pracę uczniów LO XIV.
W Liceum Ogólnokształcącym nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu odbyły się warsztaty uczniowskie w klasie 3B w ramach projektu „Złota Szkoła”. Uczniowie spotkali się z ambasadorami projektu - Kubą i Wiktorią pod opieką koordynatorki projektu - prof. Małgorzaty Drwięgi. Celem spotkania było utrwalenie wiedzy uczniów na temat Banku Centralnego oraz wspólne stworzenie gry „Milionerzy NBP”
W trakcie warsztatów uczniom przypomniano najważniejsze informacje dotyczące Banku Centralnego, po czym stworzyli oni swoje pytania do gry „Milionerzy”, której pytania odnosiły się do Banku Centralnego- jego funkcji, organów, a także do ogólnych zagadnień związanych z obiegiem pieniądza. Po utworzeniu pytań uczniowie wybrali swoich przedstawicieli rozegrali stworzoną przez siebie grę. Po warsztatach uczniowie podzielili się swoimi wrażeniami oraz tym, co wynieśli z zajęć.
Dzięki temu spotkaniu uczniowie utrwalili swoję wiedzę na temat pieniądza i Banku Centralnego. Poprzez zastosowanie wiedzy oraz umiejętności wyszukiwania informacji do stworzenia gry rozwinęli także swoje kreatywne myślenie oraz umiejętność praktycznego wykorzystania nabytej wiedzy.
Tytuł „Złotej Szkoły NBP” otrzymają szkoły z najwyższą punktacją za zrealizowane zadania. Potwierdzeniem uzyskania tytułu jest certyfikat Narodowego Banku Polskiego.
51-410 Wrocław
al. Brücknera 10