Zespół pedagogów - możesz na nas liczyć!

Pamiętaj!

Szkoła to nie tylko miejsce, w którym się uczysz, rozwijasz swoje pasje i zainteresowania, ale również miejsce, gdzie Twoi nauczyciele, pedagog  i psycholog szkolny, doradca zawodowy, koleżanki i koledzy mogą Ci okazać wsparcie.

• Odważ się prosić o pomoc! To Twoje prawo!
  • Otwarcie mów o swoich problemach! To bywa trudne, ale jest możliwe i daje efekty!
  • Nie czuj się niczemu winien! Winny jest ten, kto Cię skrzywdził!
  • Nie uciekaj w samotność! Razem z innymi łatwiej pokonasz swoje strachy, odzyskasz radość, uwierzysz w siebie, pokonasz wiele trudności.
  • Uwierz, że nie jesteś, nie musisz być sam!
  • Pomyśl o swojej przyszłości, doradca zawodowy pomoże Ci ją zaplanować, odkryć predyspozycje zawodowe i uzyskać wiedzę na temat rynku pracy i kierunków studiów w Polsce i za granicą.
  • Wizyta u pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego nie oznacza, że jesteś gorszy, wręcz przeciwnie - umiesz poszukiwać rozwiązań problemów, co daje Ci szansę na sukces!

Zapraszamy do kontaktu:

• gabinet nr 112 tel. 71 798 68 90 wew. 140 – budynek szkoły
  • gabinet nr 2 – budynek internatu
  • dziennik elektroniczny Librus oraz czat w MS Teams - w czasie zdalnego nauczania

Zespół Pedagogów:

Dorota Masłowska – psycholog

Magdalena Cenker-Żłobińska – pedagog

Barbara Dziekońska – Łęga – doradca zawodowy

Zadania pe­da­goga szkolnego

1. Diagnozowanie sy­tu­acji opiekuńczo-wychowawczej w szkole (ba­da­nia ankietowe).
  2. Rozpoznawanie i ana­li­zo­wa­nie przy­czyn trud­no­ści w na­uce i nie­po­wo­dzeń szkolnych.
  3. Udzielanie na­uczy­cie­lom po­mocy w do­sto­so­wa­niu wy­ma­gań edu­ka­cyj­nych wy­ni­ka­ją­cych z re­ali­zo­wa­nych przez nich pro­gra­mów na­ucza­nia do in­dy­wi­du­al­nych po­trzeb psy­cho­fi­zycz­nych i edu­ka­cyj­nych ucznia, u któ­rego stwier­dzono za­bu­rze­nia i od­chy­le­nia roz­wo­jowe lub spe­cy­ficzne trud­no­ści w ucze­niu się, unie­moż­li­wia­jące spro­sta­nie tym wymaganiom.
  4. Określanie form i spo­so­bów udzie­la­nia uczniom po­mocy pe­da­go­gicz­nej, od­po­wied­nio do roz­po­zna­nych potrzeb.
  5. Organizowanie i pro­wa­dze­nie róż­nych form po­mocy pe­da­go­gicz­nej dla uczniów, ro­dzi­ców i nauczycieli.
  6. Podejmowanie dzia­łań wy­cho­waw­czych i pro­fi­lak­tycz­nych wy­ni­ka­ją­cych z pro­gramu wy­cho­waw­czego szkoły i pro­gramu pro­fi­lak­tyki, w sto­sunku do uczniów, z udzia­łem ro­dzi­ców i nauczycieli.
  7. Wspieranie dzia­łań wy­cho­waw­czych i opie­kuń­czych na­uczy­cieli, wy­ni­ka­ją­cych z pro­gramu wy­cho­waw­czego szkoły i pro­gramu profilaktyki.
  8. Zapewnienie uczniom do­radz­twa w za­kre­sie wy­boru kie­runku kształ­ce­nia i za­wodu — współ­praca ze Szkolnym Ośrodkiem Kariery.
  9. Działanie na rzecz or­ga­ni­zo­wa­nia opieki i po­mocy ma­te­rial­nej uczniom znaj­du­ją­cym się w trud­nej sy­tu­acji życiowej.
  10. Organizacja na­ucza­nia in­dy­wi­du­al­nego i po­mocy ro­dzi­nom zastępczym.
  11. współ­praca z PPP w za­kre­sie opieki psychologiczno-pedagogicznej nad uczniami.

Zadania, o któ­rych mowa są re­ali­zo­wane we współ­pracy z:

• Dyrekcją szkoły.
  • Rodzicami.
  • Nauczycielami i in­nymi pra­cow­ni­kami Zespołu Szkół.
  • Nauczycielami i pra­cow­ni­kami in­nych szkół.
  • Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną.
  • Poradniami Specjalistycznymi.
  • Innymi pod­mio­tami dzia­ła­ją­cymi na rzecz ro­dziny, dzieci i młodzieży.

Dzień ty­go­dnia

Dorota Masłowska