Projekty tegorocznej edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii

Czy nastolatki mogą zmieniać świat? Oczywiście! Taką możliwość daje młodym ludziom uczestnictwo w ogólnopolskiej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, w ramach której od 2013 roku mogą realizować prawdziwe projekty społeczne. Dzięki temu zdobywają kluczowe we współczesnym świecie oraz w dorosłym życiu umiejętności praktyczne i interpersonalne. Rozwijają empatię, kreatywność i komunikację, uczą się pracy zespołowej, profesjonalnego zarządzania projektem i rozwiązywania problemów. A najważniejsze - zyskują poczucie, że naprawdę mogą zrobić coś dobrego dla świata i ludzi!

W tegorocznej edycji olimpiady, odbywającej się w trudnych warunkach reżimu sanitarnego, uczniowie Czternastki realizują siedem ciekawych projektów społecznych o różnorodnej tematyce:

Kierunek Europa: Róża Pilarek, Joanna Jaromin, Błażej Gułaj, Stanisław Mazur, Dominika Dorociak.

Stowarzyszenie (nie)Znanych Poetów: Julia Cournuaud de Cournuaud, Maria Maciejewska, Zuzanna Łazowska, Sofia Kucherenko, Blanka Mocek, Jakub Karwala, Hanna Kręcisz, Katarzyna Tekieli.

Platforma łącząca pokolenia: Wiktoria Piękoś, Hanna Guzińska, Jan Dobrosz, Kinga Struś, Ronan Weżgowiec, Hanna Skóra.

W Krainie Snów: Alicja Zawadzka, Marta Strymer, Karol Piskozub, Adam Tomaszewski, Jan Ludwina, Jędrzej Boruczkowski, Natalia Pospiech.

Reclothing: Katarzyna Trzos, Filip Szturo, Kacper Skwarek, Hanna Kozioł, Małgorzata Kudrawiec.

Przebiec życie: Joanna Pietrzak

Akcja Wentylacja: Mariusz Masłosz, Magdalena Kloc, Kalina Węgrzyn, Zuzanna Madurska, Hanna Sudoł, Weronika Roznerska.

Pisaliśmy już o projekcie "W Krainie Snów", następne zaprezentujemy w kolejnych publikacjach.

Trzymamy kciuki za realizację wszystkich wspaniałych pomysłów i mamy nadzieję, że przyczynią się do zmiany naszego świata na lepsze!

Data dodania: 2021-01-29 12:22:34
Data edycji: 2021-01-29 12:34:18