Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Nasi wolontariusze z wizytą w Gruzji

Nasi wolontariusze z wizytą w Gruzji

W dniach 18-25 października 2022 troje czternastkowych wolontariuszy: Maja Przerywacz z klasy III F, Wiktor Strąk z klasy IV A i Patryk Kołb z klasy IV B wraz z Panią profesor Ewą Widun pojechało na wymianę w ramach Youth Exchange Program organizowaną przez Urząd Miasta Batumi i organizację YRC oraz Urząd Miasta Wrocławia.  

 

Spędzili ten czas na rozmaitych spotkaniach. Podczas wizyty w siedzibie Najwyższej Rady Autonomicznej Republiki Adjary wysłuchali historii tamtejszego parlamentaryzmu, a także historii Gruzji i Adjary z ust jej przewodniczącego. Na spotkaniu z adjarską minister Edukacji, Sportu i Kultury uczniowie opowiadali o działalności społecznej organizowanej przez naszą szkołę i dowiedzieli się jak wygląda pomoc wobec inicjatyw gruzińskiej młodzieży, z jakimi problemami zmaga się Gruzja i jakie są prowadzone działania, by im zapobiegać. Odwiedzili też parlament Republiki Ajary, gdzie mieli okazję jeszcze bardziej zgłębić tajniki systemu politycznego Adjary. Zostali również zaproszeni do siedziby GITA (Georgia's Innovation and Technology Agency). Mogli na własne oczy zobaczyć sprzęt jaki jest udostępniony lokalnej młodzieży (drukarki 3D, szlifierki laserowe i wiele innych), umożliwiający jej rozwój swoich pasji i projektów.  

 

W międzyczasie poznawali niezwykłą kulturę, sztukę i krajobraz Gruzji, kosztując lokalnych przysmaków, odwiedzając muzea oraz integrując się z lokalną młodzieżą. Wraz z kolegami z YRC przechadzali się bulwarem, gdzie wjechali na szczyt Alphabet Tower, podziwiali słynny ruchomy pomnik dwojga kochanków, jak i również odwiedzili Muzeum Sztuki w Batumi. 

 

Przez ten tydzień podzielili się z członkami YRC bezcennymi doświadczeniami związanymi z działalnością społeczną, a także sami zyskali wiele nowych inspiracji.  

 

Data dodania: 2022-11-21 17:25:53
Data edycji: 2022-11-21 17:40:41
Ilość wyświetleń: 460

Rada Samorządu Uczniowskiego

Biblioteka i czytelnia

Wynajem obiektów sportowych

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook