Trwa zbiórka ''Pomoc dla Ukrainy''

Od poniedziałku 28 lutego 2022 w Czternastce trwa zbiórka darów w ramach akcji „Wrocław solidarny z Ukrainą objętej patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka i Metropolity Wrocławskiego Arcybiskupa Józefa Kupnego. Organizatorem zbiórki jest Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacja im. Świętej Jadwigi z którą współpracowaliśmy wcześniej przygotowując świąteczną „Paczkę dla Lwowiaka”.

Już w pierwszym dniu zbiórki zostaliśmy zaskoczeni i bardzo wzruszeni ogromem przekazywanych darów i wielką chęcią pomocy płynącą ze strony całej szkolnej społeczności. Grupy dyżurujących codziennie szkolnych wolontariuszy z olbrzymim zaangażowaniem segregowały i pakowały wciąż przybywające dary przekazywane przez uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Wśród zgromadzonych produktów znalazły się śpiwory, koce, żywność długoterminowa, środki higieny osobistej, baterie, latarki, świece, środki opatrunkowe, termosy i apteczki.

W piątek 4 marca 2022, korzystając z transportu zapewnionego przez Straż Miejską Wrocławia, przekazaliśmy wszystkie zgromadzone w ciągu tygodnia dary rzeczowe do magazynu fundacji. Akcja zbiórki darów trwa nadal, dary można wciąż przekazywać do pojemników przy głównym wejściu do szkoły.

Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje Radzie Samorządu Uczniowskiego, dzięki której uczniowie otrzymali pomocne wskazówki dotyczące wyboru wiarygodnych organizacji niosących pomoc dotkniętej wojną ludności Ukrainy. Jesteśmy dumni z naszych uczniów aktywnie działających w punktach wolontariatu na terenie miasta, deklarujących chęć niesienia pomocy rówieśnikom z Ukrainy i wsparcie ich w adaptacji do nowych warunków.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom i całej naszej grupie niezawodnych szkolnych wolontariuszy, na których zaangażowanie niezmiennie możemy liczyć. Szczególnie podziękowania kierujemy do Krystyny Vynar z klasy III F i Yany Vodennikovej  z klasy IF za to, że wszystkie przekazane przez nas opakowania darów zostały opisane również w języku ukraińskim.

Dziękujemy pracownikom administracyjnym szkoły za wsparcie w organizacji zbiórki.

Monika Piechowicz

Ewa Widun