Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Amelia Maj w gronie finalistów konkursu ''Moja Europa Wolności''

Amelia Maj w gronie finalistów konkursu ''Moja Europa Wolności''

Amelia Maj wróciła właśnie z Drezna, gdzie została zaproszona do odczytania swojego tekstu w ramach Międzynarodowego Konkursu na Esej "Moja Europa Wolności / Moje Evropa Svobody/ Mein Europa der Freiheit".

Mój esej był czytany jako pierwszy i stał się wstępem do dyskusji o wolności, o jej obliczach oraz o postrzeganiu wolności w roku 1990 i obecnierelacjonuje Amelia. - Po spotkaniu była możliwość porozmawiania ze wszystkimi uczestnikami spotkania: z gośćmi wieczoru, z organizatorami, z publicznością oraz pozostałymi eseistkami i wiele osób podeszło do mnie, by powiedzieć, że mój tekst był mocny i    poruszający.

 

Konkurs nie został jeszcze rozstrzygnięty, ale wiemy już, że esej Amelii trafił na tzw. short list tekstów, które mogą zostać nagrodzone, zaś sama Autorka otrzymała kolejne zaproszenie, tym razem do Lipska na 11 grudnia.


Serdecznie gratulujemy Amelii wspaniałego występu na międzynarodowej arenie i trzymamy kciuki za jej zwycięstwo w finale! Dziękujemy pani profesor Annie Gajdis za inspirację i wsparcie naszej uczennicy w tym projekcie. 

Data dodania: 2021-10-13 14:57:11
Data edycji: 2021-10-13 15:20:16
Ilość wyświetleń: 545

Rada Samorządu Uczniowskiego

Biblioteka i czytelnia

Wynajem obiektów sportowych

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook