Bajkowe Święta klasy II C

Grupa uczniów z klasy II C przygotowała projekt, w ramach którego powstały nagrania interpetacyjne mało znanych bajek. Uczniowie przekazali nagrania placówkom opiekuńczym i hospicyjnym dla dzieci. Zuzanna Madurska, uczennica koordynująca projekt, tak o nim opowiada:

Cześć kochani!
Czasy są trudne, nie trzeba przedstawiać sytuacji, w jakiej znalazł się każdy z nas. Mimo że obecny stan rzeczy wymusił na nas zrezygnowanie z wielu elementów codziennego życia, są sprawy, w których nie można zaprzestać działać. I jedną z takich rzeczy jest POMAGANIE ❤️
Dlatego też, mimo trudności związanych z izolacją, chcąc uczynić coś dobrego dla innych, 17 uczniów z klasy IIc XIV Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu stworzyło grupę chętnych osób i wzięło sprawy w swoje ręce.
W ten sposób powstała akcja „Bajkowe Święta”

Przygotowaliśmy filmiki, w których czytamy dwie bajki - mało znane, aby zaciekawić odbiorców i jednocześnie pokazać im magiczny świat bajkowych historii. Nagrania przesłaliśmy do 34 domów dziecka oraz 4 hospicjów i ośrodków pomocy medycznej. Niedługo, dzięki pomocy Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, który współpracuje z Siecią Opieki Paliatywnej Domowej, nasze nagrania zostaną przekazane także indywidualnym rodzinom. Chcemy, aby filmiki te pomogły dzieciakom oderwać się od codzienności oraz poprawiły im nastrój. Pragniemy, aby nasza akcja dawała radość, rozweselała i była prezentem świątecznym, dla każdego dziecka, które kocha bajki, a także dla każdego z grona już może starszej młodzieży, kto poprzez słuchanie historyjek dzieckiem chciałby się poczuć.

Jeśli znacie miejsce, w którym odczytywane przez nas bajki mogłyby wprowadzić radość, prześlijcie linki do filmików. Może chcecie puścić bajki swoim wychowankom, uczniom czy prywatnym dzieciom i wnukom. Albo sami macie ochotę je obejrzeć. Zapraszamy! Naszym celem jest szerzenie dobra, a filmiki z bajkami to drobny prezent świąteczny.

Z całego serca chcę podziękować moim wspaniałym kolegom i koleżankom, którzy wyrazili chęć do pracy, kiedy przedstawiłam im mój pomysł. Wybór bajek, czytanie, montaż, grafiki, animacje i kontakt - za wszystko odpowiadamy my. Ogromne buziaki dla (kolejność losowa): Oliwia Grzonka, Marcelina Głowacka, Magdalena Kloc, Mariusz Masłosz, Weronika Roznerska, Maja Włodarczyk, Ania Gorzelak, Hania Sudoł, Julia Raczkowska, Anna Klocek, Kacper Kuźmiński, Karolina Podkanowicz, Krzysztof Migas, Piotr Marek, Rafał Zdobylak i Zosi Kluz.

Możecie udostępniać, z góry dziękujemy, niech bajkowa moc idzie w świat ❤
PS Dodam tylko, że radość w głosach osób odbierających telefony od nas, wzruszenie opiekunów w domach dziecka oraz wdzięczność ich i dzieciaków sprawiły, że uroniłam dziś niejedną łzę.

"Jak Oleg szedł do słońca"

"Konik Garbusek"

Data dodania: 2021-01-02 17:04:51