Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Beania 2021

Beania 2021

Pasowanie na ucznia Czternastki, czyli Beania, odbyły się 27 października, tydzień po planowanym terminie – oczywiście z powodu pandemii i objęcia klasy I A zdalnym nauczaniem. Klasa 3 C+ z wychowawczynią, panią prof. Beatą Filarowską, perfekcyjnie przygotowała imprezę.

 

Po uroczystym ślubowaniu klasy pierwsze miały się zaprezentować scenicznie w konwencji wylosowanego gatunku filmowego: filmu sensacyjnego, westernu, fantasy, komedii romantycznej, s-f, telenoweli, horroru lub paradokumentu. Występy oceniało Jury w składzie: pani prof. Małgorzata Stasiak, pani prof. Beata Filarowska oraz przedstawicielki organizatorów – Nina Panek i Ola Balcerek z klasy 3C+.

 

Wszystkie klasy przygotowały minispektakle, a niektóre - nawet piękne i dowcipne. Najbardziej publiczności i jurorom spodobały się dwa przedstawienia, które otrzymały I miejsce ex-aequo – klasy I C i I A2. Pierwsza z nich zaprezentowała nastrojowy spektakl baletowy w konwencji filmu fantasy. Ilustrowany był grą na skrzypcach na żywo, zachwycały też w nim bardzo piękne stroje. Z kolei klasa I A2 przedstawiła dowcipny, dynamiczny „western”, który wywołał burzę oklasków. Na podium znalazła się jeszcze klasa I A – drugie miejsce i I E – trzecie. Na pozostałych miejscach uplasowały się kolejno klasy: I F, I B, I D i I G.

Po raz kolejny okazało się, że do Czternastki przychodzą uzdolnieni (także) artystycznie młodzi ludzie, pełni niebanalnych pomysłów. Można powiedzieć śmiało, że był to bardzo obiecujący start w rywalizacji w ramach Ligi Klas.

 

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonego występu klasy I C, a poniżej - fotorelacja z wydarzenia.

 

 

 

 

Data dodania: 2021-11-25 15:19:31
Data edycji: 2021-11-25 21:06:31
Ilość wyświetleń: 861

Rada Samorządu Uczniowskiego

Biblioteka i czytelnia

Wynajem obiektów sportowych

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook