Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Czternastka w „Cogito”!

Czy jest w LO XIV ktoś, kto nie czytał jeszcze majowego numeru „Cogito”?

Jeśli tak, koniecznie trzeba to nadrobić, bo nasi uczniowie opowiadają w nim o realizowanych w Czternastce projektach i przedsięwzięciach.

Miłosz Masłosz, współorganizator Szkolnej Konferencji Klimatycznej i aktywista Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, w rozmowie z Olą Siwko wyjaśnia, dlaczego w walce z kryzysem klimatycznym już nie wystarczy oszczędzanie prądu i wody, lecz potrzebne są zmiany systemowe i co w związku z tym mogą zrobić młodzi ludzie.

Natomiast miłośnicy somnologii z projektu „W Krainie Snu” – Alicja Zawadzka, Karol Pisozub, Jan Ludwina, Adam Tomaszewski, Natalia Pospiech i Jędrzej Boruczkowski – opowiadają nie tylko o tym, co udało im się odkryć podczas badań dotyczących znaczenia snu dla prawidłowego funkcjonowania człowieka, lecz także o tym, że prowadzenie wspólnego projektu nie jest łatwe i co można na to poradzić.

Mamy nadzieję, że publikacja na łamach „Cogito” przysporzy projektom i przedsięwzięciom, prowadzonym przez uczniów Czternastki, wielu nowych zwolenników i entuzjastów.

Data dodania: 2021-05-11 16:22:04
Data edycji: 2021-05-11 16:25:13