Czternastkowe Czytanie

30 listopada 2022 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z aktorem Błażejem Michalskim w ramach projektu Czternastkowe Czytanie.

Pan Błażej Michalski ukończył Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Od 2010 roku występuje w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Popularność przyniosła mu rola Miksera w serialu Pierwsza miłość. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas 1D2, 4A, 3F, 2D, 2A , 4D, którym zaproszony gość czytał wybrane fragmenty literatury pięknej : „Mistrza i Małgorzatę” Michaiła Bułhakowa, „Romeo i Julię” Williama Shakespeare’a oraz „Bazar złych snów” Stephena Kinga. Opowiedział również o pracy aktora, udzielił cennych wskazówek dotyczących gry aktorskiej, a także o swoich projektach. Aktualnie zajmuje się pisaniem scenariuszy do słuchowisk radiowych.

Zdjęcia do galerii wykonał Gracjan Rzymowski z klasy IVC

Data dodania: 2023-01-13 11:08:47