Czternastkowe Czytanie

25 października  2023 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z aktorem Bartoszem Buławą w ramach projektu Czternastkowe Czytanie.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas 1B2, 1B3  4A, 1E, którym zaproszony gość czytał wybrane fragmenty literatury pięknej: „Podróże z Herodotem” Ryszarda Kapuścińskiego” „Bajki robotów” Stanisława  Lema. Opowiadał również o pracy aktora na  planie filmowym, udzielał  wskazówek dotyczących gry aktorskiej, a także o swoich projektach. Aktualnie występuje w Teatrze Polskim w sztuce „Sen nocy letniej”

BARTOSZ BUŁAWA - absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (specjalizacja wokalno-aktorska), 2016 ; w Teatrze Polskim we Wrocławiu od 4.01.2021; w latach 2016-2017 asystent dr hab. Rafała Dziwisza w Akademii Sztuk Teatralnych (dawniej: PWST) w Krakowie w zajęciach z przedmiotu Piosenka (II i III rok); w latach 2018-2021 prowadził klasę teatralną w Liceum Ogólnokształcącym im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu ; laureat II miejsca na XX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, 2016. Jako gimnazjalista debiutował w „Barwach Szczęścia”, współpracując z Telewizją Polską przez 3 lata do momentu zdania na wydział aktorski.

Zdjęcia do galerii wykonał Piotr Kowalski z klasy 2 D2

Data dodania: 2023-10-31 09:53:59