DFN 2021 w Cztenastce

24 września w ramach XXIV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w naszej szkole odbyły się pokazy online. Tematyka występów była - jak co roku - różnorodna.

Mjr dr Artur Zielichowski omówił zagadnienie motywacji oraz możliwości ludzkiego mózgu w wykładzie Kreatywność w rozwiązywaniu problemów jako cecha dowódców wojskowych.

Dr hab. Artur Struzik podczas wykładu Tajemnice animacji komputerowej, czyli wykorzystanie nauki w przemyśle filmowym zaprezentował „od kuchni” fascynujący proces tworzenia animacji.

Natomiast dr inż. Sylwia Baluta w pokazie Na tropie nieśmiertelności przedstawiła dawne oraz współczesne koncepcje, badania i odkrycia dotyczące możliwości pokonania śmierci – od magii i alchemii przez genetykę i kriogenikę, aż po sztuczną inteligencję i cyfrowy „zapis” umysłu.

Data dodania: 2021-10-13 14:36:27
Data edycji: 2021-10-13 14:37:46