Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Dolnośląska Liga Szkolna w brydżu sportowy w roku szkolnym 2021/2022

Pod koniec maja 2022 zakończyły się rozgrywki tegorocznej Dolnośląskiej Ligi Szkolnej (DLSz). To projekt z ponad dziesięcioletnią tradycją, polegający na tym, że uczniowie szkół Dolnego Śląska rywalizują w kilku turniejach brydża sportowego i w ten sposób wyłania się indywidualnego mistrza Dolnego Śląska oraz najlepszą szkołę w danym roku szkolnym. Zawodniczki i zawodnicy, którzy rywalizowali w DLSz zdobywali potem laury w „dorosłym” brydżu sportowy, niektórzy zostawali nawet mistrzami Europy i Świata, co napawa nas – organizatorów dumą, a młodzieży wskazuje kierunek i jest doskonałą motywacją.

Przez ostatnie dwa lata zawody się – z oczywistych powodów – nie odbywały. Tym bardziej byliśmy ciekawi, jak wypadną w tym roku. Pomimo pewnych zawirowań udało się zorganizować aż siedem turniejów. Wystąpiło w nich 126 uczniów, reprezentujących 24 szkoły. Ostatni turniej odbył się 20 maja, para Jakub Ciura – Radosław Filiński (obaj 3B+) zajęła w nim drugie miejsce, a startowało w turnieju 37 par, co jest rekordem od początku istnienia projektu.

Po zakończeniu turnieju przyszedł czas na podsumowania. Najlepszą szkołą okazało się Liceum Ogólnokształcące nr XIV. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Szklarskiej Porębie. W ciągu kilkunastoletnich bojów nasze liceum tylko raz nie wygrało rywalizacji w kategorii szkół, w roku 2015/16 pokonało nas Liceum Ogólnokształcące nr 1

w Bolesławcu. W kategorii indywidualnej zwyciężył Maciej Betliński z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Legnicy. W pierwszej „dziesiątce” było pięcioro naszych uczniów: 4 miejsce – Jakub Ciura, 5-6 miejsce ex aequo – Paweł Argasiński i Jan Lorkowski, 8 miejsce – Stanisław Kołodziejek i 9 miejsce – Wiktoria Bilińska.

Dziękuję wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za godne reprezentowania naszej szkoły i zapraszam do udziału w DLSz w roku 2022/23.

Data dodania: 2022-06-30 21:47:58
Data edycji: 2022-06-30 21:48:04