Dolnośląski Orzeł

18 grudnia 2019 r.  w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu odbyła się VII Finałowa Gala Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty „Orzeł Dolnośląski”. Tegorocznym zwycięzcą nagrody został Wojciech Pawłowski z Liceum Ogólnokształcącego nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Wśród finalistów był również abolwent Gimnazjum Nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi, Jakub Czarny, obecnie uczeń Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Nagroda Dolnośląskiego Kuratora Oświaty „Orzeł Dolnośląski” kierowana jest do twórczych i aktywnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa dolnośląskiego. Przedsięwzięcie ma na celu wyłonienie w każdym roku szkolnym ucznia, który potrafi łączyć obowiązki szkolne z realizacją swoich pasji, zainteresowań i działalnością społeczną. Tym samym może pochwalić się wysokimi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem, a także zaangażowaniem w życie społeczne szkoły i środowiska.

Gratulujemy Wojtkowi!

Data dodania: 2020-02-07 23:25:28