Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dolnośląski Orzeł po raz drugi pofrunął do ucznia Czternastki

Dolnośląski Orzeł po raz drugi pofrunął do ucznia Czternastki

Dolnośląski Orzeł po raz drugi pofrunął do LO XIV. Zarówno Wojciech Pawłowski, absolwent z roku 2020, jak i uczennica klasy 3C, Zuzanna Burzyńska spędzili w naszej szkole 6 lat, ponieważ ukończyli Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół Nr 14, do którego należało wówczas LO XIV.

Tegoroczna laureatka Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Zuzanna Burzyńska rokrocznie uzyskiwała najwyższą średnią w szkole, zdobyła tytuły laureata Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z biologii, języka polskiego i historii oraz tytuł finalisty tegoż samego konkursu z matematyki, wygrała konkurs przedmiotowy z chemii „Alchemik” i z wyróżnieniem ukończyła kurs „Młody Chemik Eksperymentuje”, a także „Akademię Młodych Odkrywców” na Politechnice Wrocławskiej. Stypendystka Funduszu Stypendialnego im. Mariusza Łukasiewicza, otrzymała również stypendium "Promovere Talenta" oraz Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Jako wolontariuszka zaangażowana była zarówno w akcje szkolne, czego zwieńczeniem stała się reprezentacja szkolnej grupy wolontariatu w konkursie „Ośmiu Wspaniałych”, jak również w akcje o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. Uczestniczyła w programie „Wrocławski Wolontariusz IT”, udziela lekcji dzieciom pracowników służby zdrowia w ramach projektu „Klinika Matmy”.

Działania na skalę międzynarodową rozpoczęła ponad rok temu. Dołączyła wówczas do programu CO-CREATE Youth Declaration Task Force, którego głównym celem było napisanie oficjalnej deklaracji zawierającej żądania bądź też pomysły młodych ludzi z pięciu różnych europejskich krajów. Dokument ten skierowany jest bezpośrednio do polityków i innych interesariuszy i ma on na celu zwrócić ich uwagę na ogromny problem, jaki w dzisiejszych czasach stanowi otyłość wśród dzieci i młodzieży.

Obecnie nadal otrzymuje zaproszenia na konferencje, a także propozycje współpracy w ramach innych projektów, w tym w ramach projektu Act4Food Act4Change oraz Young Leaders in Diabetes.

Zuzanna ma też pozanaukowe zainteresowania: gra w szachy - zdobyła II kategorię w tej dziedzinie; interesuję się filatelistyką - otrzymała Młodzieżową Złotą Odznakę Filatelistyczną, która jest najwyższym odznaczeniem przyznawanym osobom młodym przez Polski Związek Filatelistów za ich filatelistyczną działalność i zaangażowanie.

Serdecznie gratulujemy w pełni zasłużonej nagrody! Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia Zuzanny.

Wystąpienie Zuzanny Burzyńskiej - film

Relacja na stronie Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Data dodania: 2022-03-26 21:18:33
Data edycji: 2022-03-26 21:47:16
Ilość wyświetleń: 465

Rada Samorządu Uczniowskiego

Biblioteka i czytelnia

Wynajem obiektów sportowych

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook