Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Dominika Macalik i Punky - mistrzyniami w Dogfrisbee

Dominika Macalik i Punky - mistrzyniami w Dogfrisbee

Prof. Dominika Macalik, nauczycielka wychowania fizycznego w Czternastce oraz jej podopieczna Punky odniosły spektakularny sukces w XIV Mistrzostwach Czeskiej Republiki w Dogfrisbee (11–13.09.2020, Dvůr Králové), które przyciągnęły najlepszych zawodników niemalże z całej Europy. Sport ten wymaga bardzo dużej precyzji rzutu dyskiem frisbee i niezawodnej komunikacji z psem. Zawodnicy konkurują w kilku dyscyplinach: 

superminidistance – boisko jest podzielone na różnorako punktowane strefy. Im dalszy rzut, tym więcej punktów może zdobyć zawodnik w wyznaczonym czasie; punktowane jest również złapanie dysku przez psa podczas wyskoku. 

timetrial – polega na wykonaniu dwóch 20-metrowych rzutów, tak aby pies złapał dysk w jak najkrótszym czasie.

longdistance – polega na wykonaniu jak najdłuższego rzutu, który zostaje złapany przez psa.

freestyle – daje możliwość przedstawienia z muzyką unikatowego programu figur dogfrisbee: odbicia od ciała wielkość pojedynczego pliku 5MB.przewodnika (vaults), przeskoki przez ciało (overs), chwyt psa w locie (dog catch), salta (flips) oraz pozostałych elementów (multiple, zigzak, passing). Zawodnik może wykorzystać dziesięć dysków oraz dwie minuty, aby wyeksponować zalety psa, zgranie zespołu, skuteczność oraz swoje umiejętności różnorakich rzutów.

dogdartbee – polega na precyzyjnym rzucaniu dyskiem tak, aby pies złapał go w obrębie precyzyjnie wyznaczonej kolistej strefy (im bliżcej centrum, tym więcej punktów).

Mistrzostwa Czeskiej Republiki w Dogfrisbee przyciągają wielu pasjonatów tego sportu z całej Europy. W tym roku w kategorii SuperMiniDistance wzięło udział 123 zawodników z 7 krajów.

Sportowe emocje towarzyszyły uczestnikom do samego końca: w dogrywce o pucharowe miejsca  wzięło udział  sześciu zawodników.

Ostatecznie tytuł Mistrza Czeskiej Republiki w SuperMiniDistance trafił do Polski, do Wrocławia - w łapy Punky i w ręce jej przewodniczki, prof. Dominiki Macalik.

Gratulujemy sukcesu i zapraszamy wszystkich do kibicowania naszym zawodniczkom. Pierwsza okazja już w niebawem, bo obie wystartują 17 i 18 października na Mistrzostwach Polski Dogfrisbee, które odbędą się we Wrocławiu w Parku Południowym. Życzymy Dominice i Punky kolejnych zwycięstw!

 

 

Data dodania: 2020-10-12 16:45:00
Data edycji: 2020-10-12 19:13:35
Ilość wyświetleń: 1352

Rada Samorządu Uczniowskiego

Biblioteka i czytelnia

Wynajem obiektów sportowych

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej