Drużynowe Mistrzostwa Młodzieży Dolnego Śląska w brydżu sportowym

Po kilkuletniej przewie spowodowanej pandemią zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Młodzieży Dolnego Śląska w brydżu sportowym. Zawody tradycyjnie rozgrywane są w Miliczu. Ostatnia taka impreza obyła się w roku 2019. W przeszłości nasi uczniowie zdobywali dwa razy (2016, 2018) tytuły drużynowych mistrzów Dolnego Śląska.

W tym roku rywalizowało osiem szkół z Dolnego Śląska, przy czym formuła zawodów dopuszcza możliwość wystawienia kliku drużyn przez jedną szkołę. Drużyna w brydżu sportowym składa się z czterech osób. Na starcie stanęło 16 drużyn. Z dumą informuję, że wszystkie miejsca na podium zajęli nasi uczniowie.

Drużynowymi mistrzyniami/mistrzami na rok 2024 zostali Karolina Gonera, Magdalena Nieplowicz, Florian Bednarz i Dawid Muszyński (wszyscy z klasy 3A2).

Drugie miejsce zajęli: Justyna Nowosielska-Rojek, Hanna Zając, Igor Nowicki i Jakub Świątczak (wszyscy z kasy 3A2).

Trzecie miejsce: Maksymilian Majer (3A2) oraz Jim-Ryan Bosgaerd, Kacper Przybylski i Mateusz Smerd (wszyscy 3A). Maksymilian i Kacper triumfowali w prestiżowej klasyfikacji butlera, która wskazuje na najlepszą parę w danych zawodach. Z klasy 3A2 na zawody pojechało dziewięcioro uczniów i każdy z nich znalazł się na podium.

W czasie mistrzostw rozegrano również turniej par zaliczany do klasyfikacji Dolnośląskiej Ligi Szkolnej, której zakończenie planowane jest w maju 2024 roku. Tutaj trzy pierwsze miejsca również zajęli nasi uczniowie. Trzecie miejsce: Igor Nowicki i Jakub Świątczak (3A2), drugie miejsce: Paweł Kołtko i Jan Kułakowski (3A), a zwyciężyły ponownie Karolina Gonera i Magdalena Nieplowicz (3A2)! Wielkie brawa!

Impreza przebiegała w znakomitej atmosferze, puchary i nagrody ufundował burmistrz Milicza Pan Piotr Lech. Bardzo dziękuję wszystkim naszym zawodnikom za fantastyczną grę i wzorową postawę.

Trener brydża sportowego prof. Marek Markowski
Data dodania: 2024-02-02 16:36:11