Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Aby umilić ten dzień wszystkim świętującym, członkinie RSU na każdej przerwie rozdawały z koszyczków słodkie upominki i karteczki z życzeniami sformułowanymi tak, aby ich treść wywoływała uśmiech na twarzach bohaterów tego dnia.

Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała także akcję antystereotypową. Jej celem było zwrócenie uwagi na krzywdzące przekonania i opinie, które utrzymują się w społeczeństwie. W całej szkole pojawiły się plakaty z sześcioma różnymi grafikami obalającymi mity o męskości, takie jak: „chłopaki nie płaczą”, „mężczyzna nie prosi o pomoc”, „wszyscy mężczyźni mają ścisły umysł” czy „prawdziwy mężczyzna jest wysportowany”. Na stronie Rady Samorządu Uczniowskiego na Facebooku ogłosiliśmy związany z nimi konkurs. Chłopcy, którzy zgadzali się z antystereotypowymi hasłami umieszonymi na plakatach, proszeni byli o zrobienie sobie z nimi zdjęcia. Za opublikowanie najciekawszych fotografii nagrodzeni zostali Filip Baran, Wiktor Strąk oraz Maksymilian Wolszczak i Mateusz Sobkowiak.

Cieszymy się, że mogliśmy tego dnia uszanować Chłopaków współtworzących społeczność naszej Szkoły. Raz jeszcze składamy im najlepsze życzenia.

Data dodania: 2022-04-07 19:37:32
Data edycji: 2022-04-07 19:38:50