Dzień Olimpijczyka 2023

Na sukces olimpijski – i każdy inny - składają się w Czternastce trzy elementy: ambitni uczniowie, nauczyciele – pasjonaci i system wspierania uzdolnień. W Dniu Olimpijczyka w ramach podsumowania trwającego Roku Olimpijskiego uhonorowaliśmy finalistów i laureatów olimpiad, a także tych, którzy towarzyszyli im w tych zmaganiach – nauczycieli i mistrzów, koordynatorów i opiekunów naukowych. Zaproszenie na spotkanie przyjęli również wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Pani Ewa Wolak oraz kierownik Działu Szkół Ponadpodstawowych Departamentu Edukacji, Pani Magdalena Lazopoulos.

Dyrektor Anna Maćkowska wręczyła podziękowania dziekanowi Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Tomaszowi Judzińskiemu, otrzymali je również prodziekan prof. dr hab. Dariusz Buraczewski, prodziekan prof. dr hab. Andrzej Raczyński i oraz koordynatorzy współpracy z uczelnią: prof. dr hab. Krzysztof Loryś i dr Marcin Preisner. Dzięki tej współpracy uczniowie z klas matematyczno-informatycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki osiągają co roku sukcesy olimpijskie. Podziękowania otrzymała również grupa pracowników naukowych i studentów, którzy prowadzą zajęcia w tych klasach.

Podziękowania otrzymała również zaproszona na uroczystość Katarzyna Wołowiec, Kierownik Sekcji ds. Relacji z Otoczeniem Edukacyjnym Uniwersytetu Ekonomicznego. Z tym dwiema uczelniami LO XIV współpracuje najdłużej – od kilkunastu lat.

Pani Dyrektor Anna Maćkowska na ręce Pani Magdaleny Lazopoulos wręczyła podziękowania dla Pani Ewy Szczęch, Dyrektora Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych za wsparcie w organizacji obozów informatycznych. Podziękowała również prezesowi Fundacji Czternastki, Panu Sewerynowi Krajewskiemu za organizację zajęć wspierających uzdolnienia uczniów. Z jej rąk podziekowania otrzymali również nauczyciele - koordynatorzy olimpiad i konkursów przedmiotowych.

Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Pani Ewa Wolak, kierownik Działu Szkół Ponadpodstawowych Departamentu Edukacji, Pani Magdalena Lazopoulos, dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Tomasz Judziński wraz z wicedyrektor Ireną Dulębą wręczyli dyplomy wszystkim nagrodzonym uczniom.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, przybyłym na uroczystość koordynatorom, opiekunom naukowym i uczniom! Zmagania olimpijskie wciąż trwają! O ostatecznych sukcesach uczniów informujemy na bieżąco na stronie internetowej szkoły i na fanpage’u szkolnym.

Podczas uroczystości po raz kolejny zabrzmiał hymn szkoły w wykonaniu szkolnej orkiestry pod kierunkiem dr Justyny Gleńsk. Uwertura instrumentalna została opracowana przez Kamilę Woźniak z klasy 3C.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 2F pod kierunkiem wychowawczyni, prof. Iwony Wilk.

Zdjęcia: Gabriela Łokuciejewska

Data dodania: 2023-04-24 08:50:16