Dzień Olimpijczyka LO XIV

Na sukces olimpijski – i każdy inny - składają się w Czternastce trzy elementy: ambitni uczniowie, nauczyciele – pasjonaci, system wspierania uzdolnień. W Dniu Olimpijczyka tradycyjnie wyróżniamy tych, którzy nie szczędzili czasu i sił, aby rozwijać się w poszczególnych dziedzinach i doskonale przygotować się do olimpiad i konkursów przedmiotowych, a także tych, którzy towarzyszyli im w tych zmaganiach – nauczycieli, opiekunów naukowych, studentów, mentorów.

Na uroczystość zaproszeni zostali przedstawiciele Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Swoją obecnością zaszczyciła nas Dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych w Departamencie Edukacji, Pani Ewa Szczęch., która wręczyła podziękowania wszystkim koordynatorom konkursów i olimpiad i serdecznie pogratulowała uczniom osiągniętych sukcesów. Wyraziła również uznanie dla idei obchodów Dnia Olimpijczyka w naszej szkole.

Dyrektor Anna Maćkowska, wicedyrektor Irena Dulęba oraz dr Marcin Preisner wręczyli dyplomy laureatom i finalistom tegorocznych olimpiad przedmiotowych. Podziękowaliśmy również za wieloletnią współpracę dziekanowi Wydziału Matematyki i Informatyki, prof. dr hab. Tomaszowi Jurdzńskiemu, prodziekanowi prof. dr hab. Dariuszowi Buraczewskiemu oraz koordynatorowi prof. dr hab. Krzysztofowi Lorysiowi, a także prezesowi Fundacji Czternastki, Sewerynowi Krajewskiemu. W imieniu Rady Rodziców podziękowania odebrała wiceprzewodnicząca Ewa Konieczna.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 2C pod kierunkiem wychowawcy, prof. Wioletty Mysłek i prof. Małgorzaty Stasiak. Swymi występami uświetnili ją Zuzanna Nowalińska, Wojciech Jacewicz i Wojciech Smarzewski oraz szkolny chór i orkiestra pod kierunkiem dr Justyny Gleńsk. W roli konferansjerów wystąpili Antonina Kapuśniak i Radomir Araszkiewicz.

Data dodania: 2024-04-24 09:44:04
Data edycji: 2024-05-07 13:07:43