Dzień Olimpijczyka w Czternastce

Na sukces olimpijski – i każdy inny - składają się w Czternastce trzy elementy: ambitni uczniowie, nauczyciele – pasjonaci i system wspierania uzdolnień. W Dniu Olimpijczyka w ramach podsumowania Roku Olimpijskiego uhonorowaliśmy finalistów i laureatów olimpiad, a także tych, którzy towarzyszyli im w tych zmaganiach – nauczycieli i mistrzów. Podziękowania otrzymali również współpracujący ze szkołą przedstawiciele Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego: dziekan prof. dr hab. Tomasz Judziński, prodziekan prof. dr hab. Dariusz Buraczewski i prof. dr hab. Krzysztof Loryś, a także dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, prof. dr hab. Jerzy Biniewicz. Zaproszenie na spotkanie przyjęli również wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Pani Ewa Wolak oraz kierownik Działu Szkół Ponadpodstawowych Departamentu Edukacji, Pani Magdalena Lazopoulos.

Czternastka to nie tylko sukcesy olimpijskie. Przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego, Łucja Wenc przedstawiła prezentację "Pozanaukowe życie Czternastki", a Pani Dyrektor wręczyła podziękowania koordynatorom szkolnego wolontariatu i opiekunom RSU.

Podczas tej uroczysości doszło do niezwykłego spotkania dwojga laureatów Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty "Dolnośląski Orzeł": Wojciecha Pawłowskiego (laureat z roku 2019) oraz Zuzanny Burzyńskiej (laureatki z roku 2021).

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 14 w latach 2005-2019, Pan Marek Łaźniak przyjął z rąk dyrektor Pani Anny Maćkowskiej wizerunek krasnala Olimpka, który symbolizuje wszystkie dotychczasowe sukcesy olimpijskie uczniów i jest zapowiedzią kolejnych. Po uroczystości dyrektorzy w obecności gości i przedstawicieli uczniów wszystkich klas odsłonili figurkę Olimpka, która została umieszczona przed wejściem do budynku.

Dzień Olimpijczyka przygotowali uczniowie klasy 1A pod kierynkiem wychowawczyni, prof. Eweliny Śmiałek, a uświetnili ją swoimi występami laureaci tegorocznej wiosennej rewii talentów "Odwilż": zespół "Żurawina Dżem" w składzie: Matylda Turoń  i Andrzej Kudrawiec oraz Stefania Cherba, która uczy się w naszej szkole dopiero od 7 marca 2022 r.

Pozanaukowy świat Czternastki

Data dodania: 2022-04-30 21:27:16