''Dzień Paszportu''

"Dzień Paszportu" to inicjatywa mająca na celu zaprezentowanie dzieciom i młodzieży bogactwa historii oraz kultur różnych krajów. Jej realizacją zajmują się licealiści we współpracy z konsulatami. Wolontariusze z LO XIV wspólnie z Konsulem Honorowym Luksemburga, Panem Krzysztofem Bramorskim, zorganizowali pod kierunkiem prof. Elżbiety Osarczuk na Arenie Tarczyński stoisko reprezentujące ten kraj. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, dzięki któremu dowiedzieli się, jak wygląda organizacja takiej imprezy "od kuchni". Odwiedzający stoisko mogli poznać tradycje i obyczaje Wielkiego Księstwa, a także jego sztukę, bo wydarzenie urozmaiciły występy wokalne i taneczne. Wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji nauczyli mnóstwa ważnych rzeczy, dlatego mamy nadzieję na kontynuację tak udanej współpracy z przedstawicielami konsulatu.

Data dodania: 2022-12-28 16:17:01
Data edycji: 2022-12-28 16:25:39