Finał Szlachetnej Paczki 2022

XXII edycja ogólnopolskiego projektu charytatywnego „Szlachetna Paczka” już  za nami.

W tym roku naszym beneficjentem została pięcioosobowa rodzina Pani Natalii, która w związku z wybuchem wojny w Ukrainie musiała opuścić swój kraj i rozpocząć nowe życie w Polsce.

Opis Rodziny

W akcji wzięli udział uczniowie klas I A2  I C, II A, II B, II E i II F którzy pod czujnym okiem swoich wychowawców przygotowywali poszczególne elementy paczki.

W tygodniu poprzedzającym finał akcji uczniowie klas I C, II A II E i II F dostarczyli przygotowane, pięknie zapakowane paczki do sali 117. W piątek uczniowie klasy I A2 wraz z Rodzicami i wychowawczynią prof. Katarzyną Duńską-Urban pakowali pozostałe podarunki. W sumie zebrało się 21 paczek, które 10 grudnia zostały przez nas dostarczone do wyznaczonego magazynu, skąd wyruszyły dalej do wybranej rodziny.

Cieszymy się, że po raz kolejny udało nam się wziąć udział w tej akcji charytatywnej, która integruje Czternastkową społeczność.

Wszystkim darczyńcom przekazujemy serdeczne podziękowania.

Dziękujemy Hannie Piskozub z klasy III C za indywidualne przygotowanie prezentu  dla wybranej przez nas rodziny. Podziękowania kierujemy również pod adresem Pani Moniki Pukas, mamy Mikołaja Pukasa z klasy II F. Dzięki jej zaangażowaniu udało się pozyskać sponsora, firmę St. Majewski, która ufundowała paczkę z dużym zestawem artykułów szkolnych dla dzieci naszego beneficjenta.

Jedno z haseł „Szlachetnej Paczki” mówi, że „dobro to wynik dzielenia”. Jesteśmy z Was dumne, że niezmiennie o tym pamiętacie!

Monika Piechowicz

Ewa Widun