Gala Wrocławskiego Programu Wspierania Uzdolnionych „Promovere Talenta” w LO XIV

Z dumą informujemy, że nasi uczniowie decyzją Prezydenta Wrocławia otrzymali stypendia w ramach Wrocławskiego Programu Wspierania Uzdolnionych „Promovere Talenta”. Celem programu jest wspieranie uzdolnień uczniów wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych – uczniowie LO XIV, którzy otrzymali stypendium w ramach wrocławskiego programu wspierania uzdolnień "Promovere Talenta" w wysokości 400 zł miesięcznie:
Sara Garg, klasa 4A
Mateusz Jurach, klasa 2A1
Karol Łacina, klasa 3A
Karol Żeleźnik, klasa 2A3
Joanna Galik, absolwentka
Klaudia Hołownia, absolwentka
Olaf Surgut, absolwent

Uzdolnieni uczniowie LO XIV, którzy otrzymali stypendium w ramach wrocławskiego programu wspierania uzdolnień „Promovere Talenta” w wysokości 300 zł miesięcznie:
Magdalena Buczak, klasa 2D2
Kacper Domagała, klasa 2B3
Michał Książek, klasa 2D2

Wśród tegorocznych uczniów klas pierwszych są stypendyści nominowani przez macierzyste szkoły podstawowe. Otrzymają oni stypendium „Promovere Talenta” w wysokości 200 zł miesięcznie:
Gustaw Borgosz, klasa 1A1 (SP 20)
Kira Petrovykh, klasa1A3 (SP 93)
Blanka Rogowska, klasa 1A3 (SP 45)
Heorhi Vydzerka, klasa 1A3 (SP nr 8)
Julia Władyka, klasa 1B3 (SP 45)

Gratulujemy i życzymy naszym uczniom kolejnych sukcesów!

Gala stypendialna odbyła się 9 października 2023 r. (poniedziałek), godz. 12:00 w auli LO XIV. Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk osobiście wręczył dyplomy stypendystom. W uroczystości uczestniczyli również Wiceprezydent Wrocławia, Renata Granowska; wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Wrocławia, Ewa Wanda Wolak; Przewodnicząca Komisji Edukacj, Młodzieży i Sportu, Agnieszka Rybczak; Przewodniczący Komisji Nominacyjnej, Bohdan Aniszczyk; doradca prezydenta ds. osób z niepełnsprawnością, Michał Piechel; zastępca przewodniczącej Komisji Spraw Społecznych, Marta Kozłowska.

Data dodania: 2023-10-16 11:41:20
Data edycji: 2023-10-16 11:41:59