III Indywidualne Mistrzostwa LO nr XIV w Badmintonie za nami

Od kilku lat promujemy w szkole tę badmintona. Jego rekreacyjną formę, znaną Wam np. z wakacji, uzupełniamy  sportową odmianą. Jaka jest różnica? W badmintonie plażowym wymiana lotki ma trwać jak najdłużej, w sportowym – jak najkrócej…

4 XI 2019 roku w sali gimnastycznej, na świeżo wyklejonych czterech kortach badmintonowych, właśnie ci „najkrócej” grający spotkali się, żeby wyłonić najlepszych. Do rywalizacji w zawodach finałowych stanęło prawie 30 graczy. Stawili się, niemal w komplecie, wszyscy najlepsi z poprzednich lat. Ale – co bardzo mnie cieszy – pojawili się także znakomicie grający pierwszoklasiści, których aż troje znalazło się w czołowej ósemce zawodów. W kontekście zawodów międzyszkolnych to znakomity prognostyk na przyszłość.

Wśród dziewcząt po najwyższy laur sięgnęła Milena Derechowska (2C), w finale pokonując najlepszą zawodniczkę ostatnich lat, Madzię Garczarek (3D). Kolejna zmiana warty dokonała się na trzecim miejscu, bowiem stanęły tam same pierwszoklasistki: Katarzyna Trzos (1A) i Karolina Rokita (1F+).

Dominatorem wśród chłopców po raz kolejny okazał się Tomasz Winiarski (3E). Drugi stopień na podium zajął Jakub Kryszak (2D). Trzecie miejsca przypadły Leonowi Lepkowskiemu (2B) i nowej twarzy w naszej grupie, Wiktorowi Wojnarowi (1A2).

GRATULACJE!

Jeśli i Ty chcesz potrenować badmintona, może zwyczajnie pograć, zrobić postęp, spędzić czas aktywnie przy tej wymagającej, bardzo szybkiej grze, zapraszam już od 15 III 2020 roku na SKS-y,  w każdy poniedziałek od godz. 16.00. Zachęcam też, żebyście namawiali swoich wf-istów do rozciągnięcia siatki wzdłuż całej sali gimnastycznej i zastąpienia typowych gier zespołowych właśnie badmintonem.

Jacek Jasiński

Data dodania: 2019-12-17 19:35:45