Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Nauczyciele,
1 września znów powróciliśmy do stacjonarnego nauczania. W ubiegłym roku szkolnym w LO XIV odbywała się intensywna nauka na odległość – dzięki MS Teams przebiegała ona bez zarzutu, co świadczy o ogromnej odpowiedzialności wszystkich członków naszej szkolnej społeczności – uczniów, ich rodziców i nauczycieli.

O tym, jak skuteczni, wytrwali, zdyscyplinowani byli zwłaszcza maturzyści i ich nauczyciele, świadczą wyniki egzaminów maturalnych – od lat na bardzo wysokim poziomie, w tym roku nie odbiegały od naszej normy. Jesteśmy dumni z naszych maturzystów - życzymy im dobrych wyborów, życiowych sukcesów i mamy nadzieję, że tegoroczni maturzyści również sprostają temu zadaniu.

W tym roku powitaliśmy kolejny rocznik uczniów LO XIV. Nasza szkoła cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, dzięki czemu powstało aż osiem klas pierwszych. Wielu uczniów osiągnęło pierwsze sukcesy w macierzystych szkołach, czego dowodem są tytuły laureatów i finalistów konkursów, stypendia „Promovere Talenta” i przyznane przez Fundację Czternastki stypendia im. Mariusza Łukasiewicza. Mamy nadzieję, że Czternastka pomoże wszystkim w osiągnięciu sukcesu – nie tylko olimpijskiego. Będziemy się cieszyć z sukcesów w konkursach, ale także z występów w ramach Ligi Klas, rywalizacji sportowej, z projektów społecznych i działań na rzecz innych w formie wolontariatu.

Aby wszystko to stało się możliwe, prosimy o współodpowiedzialność za zachowanie zdrowia, a może w niektórych przypadkach - życia. Bezpieczny powrót do szkół jest możliwy jedynie dzięki wprowadzonym zasadom zapobiegającym zarażeniu COVID-19. Noszenie maseczek w miejscach wspólnych dla wszystkich, przestrzeganie zasad higieny, informowanie o przypadkach choroby czy kwarantanny w rodzinie – to jedyne, co możemy zrobić, by chronić siebie i innych przed zarażeniem.

Dziękuję wszystkim nauczycielom za to, że ponownie przystąpili do pracy, dziękuję wychowawcom w Internacie za otwarcie drzwi uczniom z różnych regionów Polski, dziękuję kierownikowi administracyjnemu i pracownikom obsługi za przygotowanie szkoły na bezpieczny powrót, dziękuję Rodzicom za zaufanie i powierzenie nam swoich dzieci, a uczniom – za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że uda się nam uniknąć zagrożenia, a jeśli się pojawi – wszyscy będziemy reagować bez paniki.

Życzę wszystkim zdrowia, spokoju i wytrwałości!

 

Anna Maćkowska
dyrektor

 

Uroczystość inauguracji roku szkolnego przygotowali uczniowie klasy 2B pod kierunkiem wychowawcy, prof.  Jacka Jasińskiego, a uświetnił ją swoim występem Mateusz Witkowski z klasy 3D plus. W imieniu Rady Samorządu Uczniowskiego głos zabrała Wiktoria Tymków z klasy 3C.

  • prowadzenie

Hania Stach

Jakub Gordziewicz

Dawid Modzelewski

  • prezentacja

Dawid Modzelewski

Gracjan Rzymowski (3C+)

  • reżyserka

Wiktoria Siejba

 

Data dodania: 2021-09-04 20:06:07
Data edycji: 2021-09-05 13:13:20
Ilość wyświetleń: 1129

Biblioteka i czytelnia

Wynajem obiektów sportowych

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook