Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Inspiracje kulturalne on-line

Inspiracje kulturalne on-line

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów, do zapoznania się z propozycjami uczestnictwa w kulturze online. 

 

Przewodnik po kulturze w sieci będziemy dla Was na bieżąco aktualizować. 

                                                                     aktualizacja: 06.04. 2021

 

 

Kierunek: wrocławskie księgarnie to projekt prezentujący księgarnie kameralne i antykwariaty, które są niezwykle ważnym elementem w rozwoju miasta oraz jego mieszkańców. W ten sposób powstała mapa wrocławskich księgarń kameralnych, którą można pobrać w formacie pdf klikając TUTAJ Zachęcamy również do wysłuchania podcastu poświęconego tematyce księgarń kameralnych. 

 

Wrocławski Niezbędnik Kulturalny to obszerne wydawnictwo, w którym znaleźć można aktualne informacje o kulturalnym życiu Wrocławia. Magazyn wydawany jest w wersji dwujęzycznej (polsko-angielskiej) oraz posiada specjalny dodatek skierowany do mniejszości ukraińskiej. Aktualny numer: kwiecień 2021

 

Wojna i spokój. Rozmowy o czytaniu. Autorska audycja Pauliny Wilk poświęcona książkom. W każdą niedzielę o godz. 20:00 Radio 357

 

Zd@lna kultura i sztuka

www.legalnakultura.pl największy i stale aktualizowany portal promujący kulturę z legalnych źródeł – w kinach, radiu, telewizji, prasie, internecie i przestrzeni publicznej.

https://audycjekulturalne.pl/ Audycje Kulturalne Narodowego Centrum Kultury to podcast, dzięki któremu poszerzysz swoją wiedzę gdziekolwiek jesteś i kiedy tylko chcesz, jeśli interesują Cię nieoczywiste aspekty polskiej kultury. 

https://ninateka.pl/ Ninateka to filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe. Wszystkie materiały zamieszczone w Ninatece są bezpłatne.  Dostęp do nich nie wymaga logowania. Polecamy sztuki teatralne m.in.:  Śluby panieńskiej w  reż. Jana Englerta, Między nami jest dobrze (adaptacja prozy Doroty Masłowskiej) w reż. Grzegorza Jarzyny, Orfeusz i Eurydyka (opera), w reż. Mariusza Trelińskiego, Rewizor (adaptacja dramatu Mikołaja Gogola), w reż. Jerzego Stuhra.

 

Blogi literackie  (wybór subiektywny)

http://bardziejlubieksiazki.pl/  

https://miedzysklejonymikartkami.blogspot.com/

https://www.subiektywnieoksiazkach.pl/

http://czytaneprzykawie.blogspot.com/

Data dodania: 2020-11-14 21:34:33
Data edycji: 2021-04-06 11:06:07
Ilość wyświetleń: 660

Rada Samorządu Uczniowskiego

Biblioteka i czytelnia

Wynajem obiektów sportowych

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook