ITUs

Każdy uczeń Liceum przygotowujący się do udziału w olimpiadzie przedmiotowej lub tematycznej może przystąpić do szkolnego systemu ITUs (Indywidualny Tok Uczenia się).

Indywidualny Tok Uczenia się jest inną formą realizacji obowiązkowych zajęć edukacyjnych, umożliwiającą rzetelne przygotowanie się uczniów do udziału w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

• ITUs jest przyznawany najpóźniej na dwa dni przed pierwszym dniem nieobecności.
  • Twoje przygotowywanie się do olimpiady będzie odnotowywane w dzienniku elektronicznym LIBRUS i traktowane jak inna forma realizacji zajęć (zwolnienie ITUs).
  • W wyjątkowych przypadkach wychowawca może wstrzymać uczniowi ze swojej klasy wydawanie zgody na ITUs.

Liczba dni, które możesz wykorzystać na przygotowanie do olimpiady pod kierunkiem promotora, zależy od etapu, do którego się przygotowujesz.

W pierwszym etapie liczba dni ITUs nie zależy od liczby olimpiad, w których bierzesz udział.

Etap szkolny Etap wo­je­wódzki Etap cen­tralny

max. 5 dni

jeżeli olimpiada wymaga napisania pracy pisemnej pod kierunkiem promotora lub też ma etap doświadczalny

+ 1 dodatkowy dzień na każdą następną olimpiadę

+ 1 dodatkowy dzień na każdą następną olimpiadę

(możliwe jest zwiększenie limitu)

dodatkowo 5 dni

na obóz naukowy z danej olimpiady (przy czym jedynie 2 dni na etapie szkolnym)

W przypadku olimpiady międzynarodowej limit jest ustalany indywidualnie

Co powinieneś zrobić, chcąc przystąpić do sys­temu ITUs?

1. Pobierz ze strony szkoły wniosek i wypełnij go.
  • Sprawdź, czy dana olimpiada upoważnia do ITUs na etapie szkolnym.

Lista olimpiad, które pozwalają na przystąpienie do ITU na etapie szkolnym (pierwszym)

• Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Olimpiada Fizyczna (etap doświadczalny)
  • Olimpiada Filozoficzna
  • Olimpiada Geograficzna
  • Olimpiada Historyczna
  • Olimpiada Biologiczna
  • Na pozostałych etapach do ITUs uprawnia każda olimpiada wymieniona z listy MEN.
  • Na każdy etap wypełniasz nowy wniosek ITUs.
  1. Uzyskaj podpis rodzica i wychowawcy w internacie (jeżeli jesteś mieszkańcem internatu).
  • Na wniosku podpisuje się rodzic, który odpowiada za Ciebie podczas przygotowań do olimpiady.
  • Jeżeli jesteś mieszkańcem internatu, musisz uzyskać dodatkowo zgodę wychowawcy internatu (podpis wychowawcy internatu). Jeżeli podczas przygotowań do olimpiady wyjedziesz z internatu, musisz poinformować o tym wychowawcę.
  • W wyjątkowych sytuacjach, jeśli jesteś mieszkańcem internatu, a nie jest możliwe uzyskanie podpisu rodzica — konieczny jest telefoniczny kontakt wychowawcy klasy z rodzicem. Wychowawca klasy potwierdza wtedy wyrażanie zgody na ITUs przez Twojego rodzica.
  1. Skontaktuj się z koordynatorem danej olimpiady.
  • Ustal plan przygotowań i uzyskaj podpis promotora pracy lub koordynatora.
  • Jeżeli w trakcie zwolnienia z zajęć masz zapowiedziany sprawdzian i chcesz skorzystać z przesunięcia zaliczeń, musisz dodatkowo uzyskać podpisy poszczególnych nauczycieli.
  1. Uzyskaj zgodę wychowawcy.
  • Wychowawca powinien wiedzieć o powodach Twojej nieobecności na zajęciach lekcyjnych.
  1. Uzupełniony wniosek po akceptacji przez nauczycieli i wychowawców składasz w sekretariacie najpóźniej na dwa dni robocze przed pierwszym dniem ITUs. W przeciwnym wypadku przyznanie ITUs nie będzie możliwe.
  2. Decyzję o przyznaniu ITUs podejmuje Dyrektor Szkoły.
  • Jeśli decyzja o przyznaniu ITUs będzie pozytywna, do dziennika LIBRUS wpisane zostaną adnotacje o Twoim ITUs.

Data dodania: 2019-09-25 07:17:23
Data edycji: 2021-09-23 17:45:51