JEDEN ŚWIAT!

Kryzys klimatyczny i ekologiczny najmocniej uderza dziś w tych, którzy w niewielkim stopniu się do niego przyczynili. ONZ szacuje, że do 2050 roku z powodu różnych skutków aktualnych zmian klimatycznych 200 milionów ludzi będzie zmuszonych do ucieczki ze swoich miejsc zamieszkania. To nie tylko prognoza na odległą przyszłość, ale proces, który już dziś rozgrywa się na naszych oczach. Czy możemy go powstrzymać lub choćby spowolnić? Jak możemy wesprzeć tych, z którymi dzielimy jedyną dostępną nam planetę?
Takie pytania postawili sobie uczestnicy warsztatów online „JEDEN ŚWIAT – UCHODŹCY KLIMATYCZNI”, zorganizowanych przez Regionalne Biuro Komisji Europejskiej i przeprowadzonych przez edukatorów Fundacji EkoRozwoju/ EkoCentrum Wrocław – Anetę Osuch i Arkadiusza Wierzbę. Warsztaty odbyły się w formie żywej dyskusji, moderowanej i uzupełnianej przez prowadzących. Naszą szkołę reprezentował pięcioosobowy zespół: Karolina Rokita, Mariusz Masłosz, Konstanty Famulski, Stanisław Mazur i Aleksander Bury.

Uczniowie Czternastki, wraz z innymi uczestnikami debaty przyglądając się wnioskom, jakie płyną z najnowszych raportów naukowych, próbowali znaleźć odpowiedzi na trudne pytania o przyszłość Ziemi i naszą postawę wobec wyzwań, jakie rzeczywistość stawia przed nami tu i teraz.

Nasza Planeta ma wśród uczniów XIV LO swoich ambasadorów!

Data dodania: 2020-10-07 18:16:38
Data edycji: 2020-10-08 20:09:25