Kolejny raz zdobyliśmy status Platynowej Szkoły w rankingu COPTIOSH!

Z dumą informujemy, że Wysoka Kapituła X Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego Europejskich Szkół Praworządności RP przyznała naszej szkole status PLATYNOWEJ EUROPEJSKIEJ SZKOŁY PRAWORZĄDNOŚCI RP 2021 roku (za rok szkolny 2019/20).

Zaszczytne VI miejsce wśród ponadpodstawowych szkół w całej Polsce zawdzięczamy wspaniałym wynikom naszych uczniów w olimpiadach społeczno-prawnych oraz zaangażowaniu koordynatorki olimpiad społecznych, pani profesor Anny Rabiegi.

Logo Szkoły Platynowej świadczy o tym, że nasze liceum jest placówką wyjątkową, w której edukacja społeczna, historyczna, europejska oraz dotycząca praw człowieka stoi na wysokim poziomie.

Warto dodać, że wrocławska Czternastka już po raz piąty znalazła się w gronie najlepszych szkół podnadpodstawowych w Polsce, uhonorowanych przez Kapitulę COPTIOSH. W 2012 roku zajęliśmy w pierwszym olimpijskim rankingu I miejsce, w latach 2014 i 2015 – III, a w roku 2018 – V miejsce.

COPTIOSH to Centrum Organizacji Przedmiotowo-Tematyczno-Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno-Historycznych prowadzone przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Oświatowe COPTIOSH w Białymstoku. Centrum zajmuje się przeprowadzaniem w szkołach ponadpodstawowych olimpiad przedmiotowych z zakresu wiedzy o społeczeństwie, historii oraz przedmiotów dodatkowych, takich jak edukacja prawna czy edukacja europejska.

W ramach Centrum w roku szkolnym 2020/21 organizowanych jest pięć olimpiad:

- tematyczno-interdyscyplinarna IX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o III RP

- interdyscyplinarna VIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym

- tematyczno-interdyscyplinarna VIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

- przedmiotowa VI Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Historycznej

- przedmiotowa VI Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom olimpiad społecznych w roku 2019/20 oraz ich opiekunce naukowej, pani profesor Annie Rabiedze. Dziękujemy za wspaniałą pracę i mamy nadzieję na kolejne sukcesy w przyszłości!

Data dodania: 2021-03-04 21:20:18
Data edycji: 2021-03-04 22:13:09