Konferencja CODA - inność nierozpoznana

20 kwietnia 2023 r. w auli LO XIV odbyła się zorganizowana przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu konferencja „CODA – inność nierozpoznana”. Jej tematyka dotyczyła funkcjonowania słyszących dzieci niesłyszących rodziców – wychowanych w dwóch różnych światach i kulturach, przedwcześnie dojrzałych, odpowiedzialnych za dorosłych, którzy chcieliby im dać poczucie bezpieczeństwa i prawdziwe dzieciństwo, ale nie zawsze są w stanie.

Konferencję Otworzył Dolnośląski Kurator Oświaty, Roman Kowalczyk. Prelegenci (dr Małgorzata Czajkowska-Kisil, Damian Piotrowski, Ewa Wojdyr, Elżbieta Dzik-Skarbnik) przedstawili zagadnienia dotyczące dwujęzyczności i dwukulturowości dzieci CODA (children of deaf adults), ich funkcjonowania w szkole oraz sposobu wspierania rodzin. Wszystkie wystąpienia były tłumaczone na język migowy i spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczestników.

Konferencja po raz pierwszy odbyła się na Dolnym Śląsku dzięki Stowarzyszeniu CODA POLSKA. Słyszące Dzieci – Niesłyszący Rodzice.

Data dodania: 2023-04-25 04:19:09
Data edycji: 2023-04-27 00:50:39