Konferencja na temat cyberbezpieczeństwa pod patronatem CBZC i Straży Miejskiej

W ostatnich tygodniach uczniowie klas 1, 2 i 3 mieli wyjątkową okazję spotkać się z przedstawicielami Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Policji oraz Straży Miejskiej, by zgłębić tajniki bezpiecznego poruszania się w wirtualnym świecie. Spotkania, które odbyły się 20 i 27 marca oraz 11 kwietnia, skupiły się na tematyce dotyczącej bezpieczeństwa w sieci i były owocną dyskusją na temat zagrożeń i środków ochrony w cyberprzestrzeni.

W trakcie spotkań funkcjonariusze kładli szczególny nacisk na omówienie kluczowych zagadnień, takich jak socjotechniki i manipulacje w sieci, bezpieczeństwo transakcji i danych osobowych, jak również oszustwa i wyłudzenia. Nie zabrakło także ważnej dyskusji na temat odpowiedzialności karnej, anonimowości i własności treści publikowanych w Internecie.

Zdobycie wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci to nie tylko kwestia ochrony danych osobowych czy unikania oszustw, ale również rozwijanie umiejętności świadomego korzystania z zasobów Internetu.

Data dodania: 2024-04-14 09:22:56
Data edycji: 2024-04-14 18:56:24