Koniec 6-letniej przygody z Wielkopolską Młodzieżową Ligą Bilardową

Po raz ostatni reprezentacja LO nr XIV wzięła udział w zawodach rankingowych Polskiego Związku Bilardowego WMLB. Dotychczasowe sukcesy dokumentują liczne puchary, które zdobią naszą szkolną salę bilardową. Łącznie zdobyliśmy, nomen omen, 14 razy miejsca na podium tych zawodów. Doprowadziliśmy m.in. dwoje uczniów (Brunona Szczepanka i Dominikę Agaciak) do występu w Mistrzostwach Polski Juniorów. Zajęliśmy I i II miejsce w Licealiadzie SZS. Wystąpiliśmy w Amatorskiej Lidze Wrocławia i Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska. Pozostały wspomnienia i… umiejętności!

11 IX 2019 roku w Krotoszynie na podium stanęli Jędrzej Boruczkowski z klasy 1A i Karol Piskozub (aktualny mistrz szkoły) z 1C. Już więcej żadnego tytułu tam nie zdobędziemy, bowiem w wyniku reformy edukacji od 2020 roku są to zawody dostępne wyłącznie dla uczniów szkół podstawowych.

Dlatego dziękuję członkom drużyny bilardowej LO nr XIV za dotychczasowe żmudne treningi, liczne zawody, za świetną zabawę w Waszym towarzystwie. SKS-y z bilarda będą się oczywiście dalej odbywały, a drzwi sali 022 są szeroko otwarte dla wszystkich!

W ostatnich latach reprezentację tworzyli: Dominika Agaciak, Jędrzej Boruczkowski, Damian Czarnecki, Krzysztof Dobrucki, Wiktor Kubiak, Wojciech Kuc, Patryk Macąg, Dawid Matuszczyk, Monika Naglik, Karol Piskozub, Piotr Strycharski, Bruno Szczepanek i Mateusz Żuraw (oraz wielu innych uczniów, ale z mniejszymi sukcesami sportowymi).

Najbliższe zawody to Licealiada SZS (w randze Mistrzostw Wrocławia dla Szkół) w lutym 2020 r. oraz 9 BALL CUP – XI Indywidualne Mistrzostwa LO nr XIV o Puchar Przechodni Dyrektora (III 2020). Zapraszam więc na dalsze treningi, SKS odbywa się w środy w godz. 16.00-17.30  lub, jak nierzadko, do godzin późniejszych :)

Opiekun reprezentacji, Jacek Jasiński

Data dodania: 2019-12-17 19:45:27