Konkurs literacki dla miłośników Stanisława Lema!

"Wystartował konkurs literacki dla fanów twórczości Stanisława Lema!

Przez cały rok w Centralnym Domu Technologii trwa projekt „Rok Lema w CDT”. Jednym z wielu działań przewidzianych w projekcie jest konkurs literacki skierowany do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Na laureatów każdej z czterech kategorii wiekowych czekają atrakcyjne nagrody. Ogólnopolskie obchody Roku Lema powoli dobiegają końca, dlatego warto wziąć udział i pokazać swój talent. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 listopada!

Rok Lema To świetna okazja do tego, aby przypomnieć sobie prozę jednego z najwybitniejszych światowych pisarzy i futurologów, ale także do tego, aby pokazać swój własny talent artystyczny w różnych obszarach sztuki. W tym celu Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju razem z zespołem edukacyjnym Centralnego Domu Technologii przygotowała szereg działań i konkursów, które umożliwiają dzieciom, młodzieży oraz dorosłym pokazanie, jak twórczość Lema może inspirować różne grupy odbiorców.

Obecnie trwa konkurs na krótki utwór literacki, czyli fanfik. Do udziału w nim organizatorzy zapraszają zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu krótkiego dzieła literackiego, które swoją treścią nawiąże do utworów Stanisława Lema. To niepowtarzalna okazja, aby polepszyć swój warsztat pisarski. Jednak przede wszystkim – dać się porwać w wir lemowskich kosmicznych labiryntów i przygód nie z tego świata.

W naszym Konkursie dajemy szansę każdemu, niezależnie od wieku, dlatego przyjmujemy prace aż w czterech kategoriach wiekowych. Jesteśmy pewni, że w każdym z nas ukryty jest literat i że każdy gdzieś w szufladzie ma już swój pierwszy lub może kolejny utwór, który chciałby zaprezentować szerszej publiczności. Nasz konkurs to świetna okazja do tego! Zapraszam do udziału - mówi Sebastian Mackiewicz, koordynator Projektu.

Prace konkursowe można nadsyłać do 8 listopada poprzez formularz zgłoszeniowy. Na zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody finansowe oraz rzeczowe. Zapraszamy!

Szczegóły dotyczące Konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Fanfiction - Fundacja PFR.

Partnerami Projektu Rok Lema w CDT w są: Centralny Dom Technologii, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. Patronat medialny nad Projektem objęli redakcja serwisu Niebezpiecznik.pl oraz Polskie Radio Dzieciom."*

*Materiały prasowe nadesłane przez Organizatora.

Data dodania: 2021-11-02 21:43:03
Data edycji: 2021-11-02 22:04:02