Kurs nurkowy

W roku szkolnym 2022/23 jest kontynuowany kurs nurkowy dla naszych uczniów. Zajęcia praktyczne są prowadzone na basenie szkolnym w ramach sekcji pływackiej. Teoria jest poznawana na wykładach, które też odbywają się w pomieszczeniach naszej szkoły. W tym roku korzystają z tych zajęć uczniowie klas czwartych. Na początku kursu było pływanie w sprzęcie ABC oraz doskonalenie techniki i wytrzymałości pływackiej. Od marca 2023roku odbywają się ćwiczenia z butlami tlenowymi. Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy z klubu nurkowego „Pirania”: Krzysztof Kędzia oraz Marcin Reif.

Po ukończeniu kursu jest egzamin na wodach otwartych. Po zdanym egzaminie można korzystać z nurkowania na całym świecie.

Organizator kursu: L. Zdziebło

Data dodania: 2023-04-19 09:28:47