Legimi w e-Czytelni

Miło nam poinformować, że w ramach projektu e-Czytelnia/WSBSz został przedłużony dostęp (do końca 2024 roku) do największego polskiego serwisu z literaturą Legimi. Kod dostępu pobrany w roku 2023 jest ważny 12 miesięcy, po jego wygaśnięciu można pobrać nowy kod z indywidualnego bibliotecznego konta czytelnika.

Także nowi czytelnicy mogą pobrać kod dostępu.

Przypominamy, że e-CZYTELNIA umożliwia poprzez katalog WSBSz - INTEGRO dostęp do ponad 192 000 tytułów z Legimi, do prawie 7000 tytułów Wolnych Lektur oraz do ponad 90000 publikacji z Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej. Oprócz ebooków jest nadal możliwość korzystania również z audiobooków z Wolnych Lektur.
Z książek tych mogą korzystać wszyscy użytkownicy Wrocławskiej Platformy Edukacyjnej. Konta do WPE tworzy uprawniona osoba (w każdej szkole) z poziomu Systemu Zarządzania Uczniem. Wyszukiwanie dokumentów elektronicznych e-CZYTELNI odbywa się w taki sam sposób jak i innych publikacji tradycyjnych Katalogu Centralnego WSBSz. Z ebooków Legimi korzystamy poprzez specjalną aplikację zainstalowaną na komputerze, smartfonie, tablecie czy czytniku.

W załącznikach szczegółowe instrukcje logowania do indywidualnego konta bibliotecznego i pobierania kodów dostępu do Legimi.

W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do biblioteki :-)
Zespół bibliotekarzy

Data dodania: 2021-03-16 08:32:51