List Dyrektora LO XIV do maturzystów

Drodzy Maturzyści,
we wtorek, 21 kwietnia odbyło się zebranie Rady Pedagogicznej, która on-line zatwierdziła wyniki klasyfikacji rocznej, a wychowawcy przystąpili do przygotowywania świadectw ukończenia szkoły. Otrzymacie je po rozpoczęciu egzaminów maturalnych, 8 czerwca 2020 r.
Niestety, z wiadomych względów w planowanym terminie nie odbędzie się uroczystość pożegnania absolwentów, którymi staliście się 24 kwietnia. Jesteście naprawdę wyjątkowym rocznikiem - na pewno potwierdzą to Wasi wychowawcy - ale nie sądziliśmy, że zapiszecie się w historii LO XIV również jako ci, którzy ukończyli je w czasie pandemii. Pozostaje tylko liczyć na to, że będzie nam dane się pożegnać nie tylko w wirtualnej, ale również w realnej rzeczywistości.
Microsoft Teams pozostaje do dyspozycji nauczycieli tak długo, jak długo będzie to potrzebne, więc ci, którzy już o to pytali, będą mogli nadal się z Wami spotykać, choć już w mniej sformalizowany sposób. Skorzystajcie z tej propozycji!
Dziś ogłoszony został harmonogram egzaminów maturalnych, zgodnie z którym macie jeszcze 44 dni na maksymalną mobilizację. Wykorzystajcie ten czas, choć dla nikogo z nas nie jest on łatwy do przetrwania. Mam świadomość, jak wiele zależy od egzaminów, które wciąż są jeszcze przed Wami, ale pamiętajcie, że niczego nie można być pewnym - tę lekcję pokory właśnie daje Wam życie.
Wśród Waszych rodziców, krewnych i znajomych jest wielu pracowników służby zdrowia - na pewno wiecie, jak wiele od nich teraz zależy, więc podporządkujcie się zaleceniom i czekajcie na rozwój wydarzeń. Nie traktujcie zakazów i restrykcji jako wymierzonych przeciwko Wam - ludzi czasem trzeba chronić wbrew ich woli.

Życzę Wam cierpliwości, wytrwałości, mądrości i jak zawsze pozostaję do dyspozycji - proszę o kontakt w każdej ważnej sprawie za pośrednictwem Librusa, Messengera lub e-maila.

Anna Maćkowska
dyrektor