LO XIV na 5. miejscu w Polsce

W XXIII Rankingu "Perspektyw" Czternastka zajęła 5. miejsce w Polsce i 1. miejsce w województwie dolnośląskim! W rankingu szkół olimpijskich szkoła zajęła 6. miejsce, a w rankingu maturalnym - 7. miejsce. Serdecznie gratuluję całej szkolnej społeczności, a szczególnie tym, którzy przyczynili się do tego sukcesu – olimpijczykom i maturzystom, ich opiekunom naukowym i nauczycielom, współpracownikom i studentom Uniwersytetu Wrocławskiego, pedagogom i wychowawcom w Internacie oraz rodzicom, którzy zawsze wspierali szkołę w jej działaniach. Dziękuję również pracownikom administracji i obsługi, dzięki którym szkoła nadal bezpiecznie funkcjonuje. Czas pandemii okazał się dla nas wyzwaniem, któremu – jak się okazuje – wszyscy sprostaliśmy! Sukces ten zawdzięczamy również założycielowi szkoły i jej dyrektorowi w latach 1974-2005, Aleksandrowi Dobrzyckiemu oraz kontynuatorowi jego koncepcji, Markowi Łaźniakowi, który zarządzał szkołą w latach 2005-2019. Wyniki poprzednich rankingów "Perspektyw" są dostępne na stronie internetowej szkoły – w ciągu dwudziestu dwóch lat Czternastka zawsze znajdowała się wśród dziesięciu najlepszych szkół w Polsce i to jest potwierdzenie skuteczności naszych działań!

Anna Maćkowska
dyrektor