Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Marek Muzyka złotym medalistą Międzynarodowej Olimpiady Sztucznej Inteligencji

Z dumą informujemy, że nasz tegoroczny absolwent Marek Muzyka został złotym medalistą pierwszej Międzynarodowej Olimpiady Sztucznej Inteligencji dla uczniów szkół średnich, która odbyła się w sierpniu w bułgarskim Burgas.

Międzynarodowa Olimpiada Sztucznej Inteligencji jest najmłodszą ze światowych naukowych olimpiad dla szkół średnich. W zamyśle organizatorów ma ona skupiać się na różnych aspektach sztucznej inteligencji: przetwarzaniu języka naturalnego (NLP), uczeniu maszynowym (Machine Learning) oraz wizji komputerowej (Computer Vision). Kolejna edycja IOAI odbędzie się w 2025 roku w Pekinie. Wśród organizatorów polskiej olimpiady AI był m.in. Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

W zawodach wzięło udział 160 zawodników, zorganizowanych w 40 czteroosobowych zespołów z 34 krajów - każdy kraj miał prawo zgłosić maksimum dwa zespoły. Polskę reprezentowały dwie drużyny, w zwycięskiej czteroosobowej drużynie Polska-Południe było aż trzech uczniów z wrocławskich liceów!
W Burgas odbyły się dwa drużynowe konkursy - główny i praktyczny. W głównym konkursie 4 drużynom przyznano złote medale, 7 medale srebrne a 10 medale brązowe. Ponadto odbył się konkurs praktyczny, w którym wręczono 4 nagrody złote, 7 srebrnych i 10 brązowych. Trzem drużynom, które wyróżniły się w obu konkursach, wręczono nagrodę specjalną.

W głównej rundzie drużyna Polska-Południe w składzie:
Filip Manijak, Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek w Rzeszowie
zajęła 2. miejsce w konkursie głównym wygrywając złoty medal, a także zajęła 2. miejsce w konkursie praktycznym, zdobywając złotą nagrodę, oraz otrzymała nagrodę specjalną.

Natomiast drużyna Polska-Północ w składzie:
Jan Kociszewski, II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu
Michał Masny, XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
Kajetan Ramsza, XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
Tomasz Sobkowicz-Oliveira, VI LO im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni
zajęła 13. miejsce w konkursie głównym, wygrywając brązowy medal, oraz zdobyła brązową nagrodę w konkursie praktycznym.

Gratulujemy naszemu absolwentowi i życzymy mu wielu kolejnych sukcesów!

Data dodania: 2024-08-25 09:08:43
Data edycji: 2024-09-27 13:23:45