Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Matematyczne Marsze na Orientację

Matematyczne Marsze na Orientację

W tym roku kolejna edycja konkursu odbyła się w malowniczej bezpośredniej okolicy Klasztoru Cystersów w Lubiążu. W sobotni poranek zebraliśmy się na dworcu PKP we Wrocławiu i udaliśmy się koleją do Malczyc, gdzie organizatorzy przewieźli nas gimbusami do Lubiąża.

Nasze Liceum Ogólnokształcące nr XIV wystawiło 6 patroli (każdy w trzyosobowym składzie). Wśród najmłodszych znalazły się dziewczęta z klasy 1C oraz chłopcy z 1A2. Pierwsze niestety zostały zdyskwalifikowane ze względu na przekroczony czas, ale jak widać nie popsuło im to wspaniałego humoru!

Pozostałe patrole znalazły się w pierwszej połowie stawki, ale to patrole z klas maturalnych dokonały spektakularnego wyczynu. Pierwsze dwa miejsca w kategorii liceów zajęły właśnie nasze patrole w składzie: Stanisław Nowakowski, Krzysztof Szymański, Szymon Fica (zwycięzcy) oraz Cyryl Szatan, Michał Opala, Konrad Leszczyński (drugie miejsce). Warto wspomnieć, że wygrał patrol, który startował w najtrudniejszej pierwszej minucie konkursu, co oznacza, że nie mógł posiłkować się pozycją innych uczestników.

Nasi zwycięzcy nie tylko wykazali się umiejętnościami sportowo-matematycznymi, ale także po wyczerpującym ponad godzinnym biegu przez kilka godzin pomagali organizatorom w pracach w jury, za co zostali dodatkowo pochwaleni. 

Po odebraniu licznych nagród oświetleni jesiennym słońcem wyruszyliśmy w podróż do domu zaznać zasłużonego odpoczynku.

 

Opiekun naukowy prof. Daniel Cichoń

Data dodania: 2021-10-05 08:44:43
Data edycji: 2021-10-05 08:55:29
Ilość wyświetleń: 546

Rada Samorządu Uczniowskiego

Biblioteka i czytelnia

Wynajem obiektów sportowych

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook