Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Mocna drużyna w finale XXVIII Olimpiady Informatycznej

Mocna drużyna w finale XXVIII Olimpiady Informatycznej

Mamy kolejny powód do radości i dumy: do III etapu XXVIII Olimpiady Informatycznej awansowało 21 uczniów Czternastki - to liczba prawie trzy razy większa niż liczba uczniów z pozostałych wrocławskich szkół. To także niemal jedna czwarta wszystkich uczestników, którzy awansowali do finału.

 

Nasi superinformatycy to:

 

 

 

 

Bartosz Brejna

Bartosz Chomiński

Jakub Dawidowicz

Szymon Fica

Zuzanna Kiczak

Wiktor Krzemiński

Bartosz Kucypera

Kacper Lisik

Łukasz Magnuszewski

Patryk Malcher

Rafał Mańczyk

Marek Muzyka

Michał Opala

Jeremiasz Preiss

Wiktor Siatkowski

Olaf Surgut

Grzegorz Suwaj

Joanna Suwaj

Marcel Szelwiga

Krzysztof Szymański

Marek Wiśniewski

 

https://oi.edu.pl/l/28oi_2etap_wyniki/

 

Celem Olimpiady, organizowanej co rok pod egidą Ministerstwa Edukacji i Nauki jest umożliwianie uczniom uzdolnionym informatycznie rozwijania ich talentów i pogłębiania wiedzy informatycznej.

 

Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się umiejętnościami analizowania problemów algorytmicznych, ich specyfikowania, układania wydajnych algorytmów i implementowania ich w języku programowania wysokiego poziomu, doboru stosownych struktur danych, testowania programów, pracy w środowisku programistycznym. Po prostu muszą być prawdziwymi informatykami.” - piszą organizatorzy na swojej stronie.

 

Zawody Olimpiady Informatycznej składają się z trzech etapów. W każdym etapie uczniowie rozwiązują od czterech do sześciu zadań algorytmiczno-programistycznych. Etap I jest etapem domowym. Około 400 najlepszych uczniów z pierwszego etapu awansuje do etapu II, który jest rozgrywany w warunkach kontrolowanej samodzielności, w ośmiu różnych ośrodkach w kraju. Około 80 uczniów awansuje do finału Olimpiady.

Finaliści Olimpiady są przyjmowani w pierwszej kolejności na studia informatyczne we wszystkich najlepszych uczelniach w kraju. Spośród najlepszych finalistów jest wyłaniana reprezentacja Polski na Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną i inne międzynarodowe konkursy informatyczne.Gratulujemy ogromnego sukcesu i trzymamy kciuki za finałową rywalizację!

 

 

Data dodania: 2021-03-06 13:17:51
Data edycji: 2021-03-09 15:30:00
Ilość wyświetleń: 880

Rada Samorządu Uczniowskiego

Biblioteka i czytelnia

Wynajem obiektów sportowych

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook