Mocna drużyna w finale XXVIII Olimpiady Informatycznej

Mamy kolejny powód do radości i dumy: do III etapu XXVIII Olimpiady Informatycznej awansowało 21 uczniów Czternastki - to liczba prawie trzy razy większa niż liczba uczniów z pozostałych wrocławskich szkół. To także niemal jedna czwarta wszystkich uczestników, którzy awansowali do finału.

Nasi superinformatycy to:

Marcel Szelwiga

Krzysztof Szymański

Marek Wiśniewski

Celem Olimpiady, organizowanej co rok pod egidą Ministerstwa Edukacji i Nauki jest umożliwianie uczniom uzdolnionym informatycznie rozwijania ich talentów i pogłębiania wiedzy informatycznej.

Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się umiejętnościami analizowania problemów algorytmicznych, ich specyfikowania, układania wydajnych algorytmów i implementowania ich w języku programowania wysokiego poziomu, doboru stosownych struktur danych, testowania programów, pracy w środowisku programistycznym. Po prostu muszą być prawdziwymi informatykami.” - piszą organizatorzy na swojej stronie.

Zawody Olimpiady Informatycznej składają się z trzech etapów. W każdym etapie uczniowie rozwiązują od czterech do sześciu zadań algorytmiczno-programistycznych. Etap I jest etapem domowym. Około 400 najlepszych uczniów z pierwszego etapu awansuje do etapu II, który jest rozgrywany w warunkach kontrolowanej samodzielności, w ośmiu różnych ośrodkach w kraju. Około 80 uczniów awansuje do finału Olimpiady.

Finaliści Olimpiady są przyjmowani w pierwszej kolejności na studia informatyczne we wszystkich najlepszych uczelniach w kraju. Spośród najlepszych finalistów jest wyłaniana reprezentacja Polski na Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną i inne międzynarodowe konkursy informatyczne.

Gratulujemy ogromnego sukcesu i trzymamy kciuki za finałową rywalizację!

Data dodania: 2021-03-06 13:17:51
Data edycji: 2021-03-09 15:30:00