Nakrętki dla Hospicjum

Koordynatorzy zbiórki nakrętek na rzecz Podopiecznych Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci serdecznie dziękują naszej szkolnej społeczności za dotychczasowy aktywny udział w akcji.

W ramach zbiórki, w której bierze udział wiele wrocławskich szkół, udało się już uzbierać 72 tony dobrego plastiku co dało kwotę 106766,75 złotych przekazanych na pomoc chorym dzieciom.

Przypominamy, że szkolna zbiórka nakrętek trwa nadal !

Nakrętki można wrzucać do kontenera-serca stojącego przed budynkiem szkoły lub do kontenerów znajdujących się na szkolnych korytarzach. Zbieramy wszystkie nakrętki: od napojów po szampony, kosmetyki i chemię gospodarczą.

Pamiętajmy o nakrętkach od napojów kupowanych w szkole i o tym, że plastikowe butelki należy wyrzucać do pojemników do selektywnej zbiórki, wtedy łatwiej trafią do recyklingu.

Tegorocznymi opiekunami szkolnej zbiórki nakrętek są Paulina Paulus i Marcin Jantas z klasy IV D.

W bieżącym roku szkolnym planujemy wziąć udział również w innych inicjatywach organizowanych przez Fundację Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Będzie to dystrybucja kalendarzy Pola Nadziei 2023, udział w charytatywnym biegu sponsorowanym i kiermaszu wielkanocnym. Chcielibyśmy też zaprosić przedstawicieli Fundacji do odwiedzin Czternastki i spotkania z wolontariuszami.

Poniżej zamieszczamy link do cyfrowego wydania gazetki Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci – „Promyki Nadziei” – szczegółowo opisującego codzienną działalność Fundacji.

Szkolne Koło Wolontariatu LO XIV

Data dodania: 2022-09-30 17:42:47