Narodowe Święto Niepodległości

Dla każdego Polaka oczywiste jest, jak istotne jest, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju i cieszyć się niepodległością. W przeszłości wielu Polaków walczyło o suwerenność i prawa naszego Narodu. Jedną z przyczyn, dla których nasi przodkowie decydowali się ryzykować zdrowie i życie dla wolności Polski, niewątpliwie był patriotyzm.

Pojęcie patriotyzmu nadal obecne jest w naszej świadomości, jednak, niewątpliwie, jego znaczenie uległo zmianie, ewoluowało w obliczu upływu czasu i zmiany realiów życia we współczesnym świecie.

Czym jest patriotyzm dla Polaka XXI wieku? Jako Rada Samorządu Uczniowskiego, przeprowadziliśmy sondę, w której społeczność naszej szkoły odpowiadała na powyższe pytanie. Przedstawiamy poniżej przemyślenia uczniów Czternastki na temat tego ważnego pojęcia.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzymy wszystkim Polkom i Polakom, abyśmy czuli się bezpiecznie w swoim kraju, a także, abyśmy wszyscy szli razem z pamięcią o tym, co było wczoraj, a także ze świadomością tego, ile możemy zrobić jutro.

Data dodania: 2022-04-07 19:42:30
Data edycji: 2022-04-07 19:45:15