Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Natalia Ochmańska – młoda gwiazda piosenki

Natalia Ochmańska – młoda gwiazda piosenki

Jesteś tak bardzo uzdolniona muzycznie, że jestem o Ciebie, Natalko, spokojna” - napisała jej Grażyna Łobaszewska po zakończeniu warsztatów wokalnych w Krynicy Zdroju. Wielki talent Natalii Ochmańskiej, obecnie uczennicy klasy I C naszego liceum, docenili także inni wybitni wokaliści i kompozytorzy, m.in. Kora, Renata Przemyk, Tymon Tymański, Jan Młynarski czy Adam Sztaba. Mimo młodego wieku Natalia może pochwalić się imponującą listą nagród i sukcesów odniesionych w licznych konkursach oraz na festiwalach, a także ogromną liczbą występów na polskich i zagranicznych scenach.

 

Jej największą pasją jest muzyka – Natalia śpiewa i gra od szóstego roku życia. W roku 2018 ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie w klasie skrzypiec. Od trzech lat uczy się śpiewu w Studio Piosenki i Rehabilitacji Głosu w Katowicach u pedagog wykładowcy jazzu, pani Danuty Sendeckiej.

 

 

Od lat z sukcesami reprezentowała kraj na międzynarodowych festiwalach piosenki w Rosji (Sankt Petersburg, 2014), Estonii (Parnu, 2014), Czechach (Praga, 2015), Rumunii (Bukareszt, 2017) oraz na Ukrainie (Kijów, 2018). Śpiewała na ponad stu scenach dziecięcych i młodzieżowych festiwali i przeglądów w całym kraju. Szczególnie wspomina swój występ na scenie krakowskiej Piwnicy pod Baranami w czerwcu 2016 roku. Twierdzi, że śpiewając tam, czuło się duchy Wielkich Artystów.

 

W 2016 roku została zaproszona do Polsatu, gdzie w programie Must Be The Music 11 otrzymała 4 x TAK od Kory, Elżbiety Zapendowskiej, Adama Sztaby i Tymona Tymańskiego. Zaśpiewać dla czteromilionowej publiczności to marzenie wielu dorosłych wykonawców – Natalia dokonała tego, mając zaledwie dziesięć lat!

Podbiła wówczas serca jurorów piosenką "Imagine" Johna Lennona.

 Jako siedmiolatka Natalia wygrała konkurs wytwórni Magic Records. W nagrodę nagrała piosenkę "Walc na cztery łapy" na płycie "Festiwal Rybki MiniMini”.

W 2015 roku rozpoczęła współpracę z wytwórnią Magic Records. Utwory w jej wykonaniu znalazły się na płytach z piosenkami dla dzieci i młodzieży, nagrała również piosenki na płytę „Śpiewaj z Niestraszkami” (2017). Zaśpiewała także dla największego w kraju Parku Rozrywki w Zatorze - to właśnie głos Natalii słyszycie przekraczając bramy parku Energylandia.

 

W 2016 roku Natalia - wespół z wielkimi artystami teatru i estrady: Katarzyną Figurą, Natalią Sikorą, Renatą Przemyk i Janem Młynarskim - wystąpiła w widowisku poświęconym Kalinie Jędrusik „Kalinowe Niebo”. Zagrała rolę małej Kaliny i zaśpiewała melancholijną "Stacyjkę Zdrój". „Kalinowe niebo” oczarowało częstochowian.

 

 

W 2017 roku zajęła III miejsce na 23. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. To specyficzny konkurs, ponieważ eliminacje do niego odbywają się w trzech etapach, w których wykonawców ocenia profesjonalne jury złożone z profesorów Akademii Muzycznych. Konkurs ten uważany jest też za największy w Polsce. Spośród 1550 wykonawców jedynie 136 zostało dopuszczonych do finału. Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Jerzego Rachubińskiego przyznało tylko 32 nagrody.

 

W 2018 roku zajęła I miejsce w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w meloniku” w Rzeszowie. W jury zasiadali Robert Janowski i Michał Szpak. Nagrodę otrzymała za poruszające wykonanie piosenki "Mechaniczna lalka" z repertuaru Violetty Villas.

 


W 2020 roku Natalia nagrała piosenkę, która znalazła się na jubileuszowej płycie 25 Konkursu Wygraj Sukces. Utwór "Wyścig z czasem" specjalnie dla Natalii skomponował muzyk i kompozytor Robert Wiórkiewicz. I właśnie tę piosenkę zaśpiewała 21 listopada 2020 r. na Koncercie Jubileuszowym z okazji 25-lecia Wygraj Sukces z zespołem pod kierownictwem Michała Jurkiewicza.

 

W latach 2013-2019 Natalia brała udział w wielu festiwalach piosenki o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej i wojewódzkiej, odnosząc kolejne sukcesy. Wyśpiewała między innymi:

- I miejsce na VII Międzynarodowym Konkursie Jazzowym dla Młodzieży Magnolia, Warszawa 2019 r., jury: Krzysztof Sadowski, Tomasz Lach (syn Krzysztofa Komedy). Nagrodą był występ w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego 18 maja 2019 r.

- III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dziecięcej XIII Spotkania Mistrzów Muzyki Pacanów 2019r., jury: Jan Wojdak, Antek Smykiewicz.

- II miejsce na VI Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek Gloria, Kielce 2019 r., jury pod przewodnictwem Danuty Błażejczyk. "Kawał głosu, wielka kultura na scenie” - brzmiała ocena jury.

- I miejsce - Złota Nutka na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca „Majowa Nutka”, Częstochowa 2018;

- I miejsce na XI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Młoda Europa”, Kijów 2018;

- I miejsce na III Międzynarodowym Dziecięcym Konkursie Piosenki „Diamenciki”, Warszawa 2018;

- I miejsce - Złota Struna na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Bez Granic „Golden Voice”, Jędrzejów 2018;

- III miejsce na XV Europejskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Intermuza” pod patronatem Jacka Cygana, jury: Jacek Cygan, Sosnowiec 2018;

- I miejsce na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca i Piosenki pod honorowym patronatem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu „Chrzanowska lokomotywa artystyczna”, przewodniczący jury: Janusz Szrom, Chrzanów 2018;

- I miejsce na IX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego, jury: Edward Spyrka, Poraj 2018;

- I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym „Sancta Maria” pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i Przeora Jasnej Góry, Częstochowa 2018.

- Warsztaty Just Cover It z Natalią Kukulską i Natalią Niemen, Warszawa, czerwiec 2018;

- Obóz Artystyczny z Majką Jeżowską, Poronin, sierpień 2018.

- I miejsce - Trofeum Kategorii na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Spring Star”, Bukareszt 2017;

- I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej „Czym dla wojska jest piosenka”, Lubliniec 2017;

- I miejsce na XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Henryka Hampla, Woźniki, listopad 2016.

 

Serdecznie gratulujemy Natalii dotychczasowych sukcesów i mamy nadzieję, że jej piękny głos będzie przez długie lata rozbrzmiewał na polskich i zagranicznych scenach. 

 

Data dodania: 2021-01-31 20:25:01
Data edycji: 2021-01-31 22:55:46
Ilość wyświetleń: 1316

Rada Samorządu Uczniowskiego

Biblioteka i czytelnia

Wynajem obiektów sportowych

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook