Ocalić od zapomnienia

Wspomnienie jest formą spotkania.

Khalil Gibran

Rada Samorządu Uczniowskiego jak co roku zorganizowała akcję „Ocalić od zapomnienia”. Jej celem jest upamiętnienie zmarłych nauczycieli i pracowników Czternastki. Ze względu na zawieszenie zajęć stacjonarnych nie było  możliwe zebranie składek w szkole, zakup zniczy sfinansowała więc na prośbę uczniów Rada Rodziców.  Dyrektor Annie Maćkowskiej i wicedyrektor Dorocie Banaś oraz pani Beacie Pietras w sentymentalnych wyprawach na wrocławskie na cmentarze towarzyszyli uczniowie klas drugich: Michał Mękarski i Krzysztof Migas. Na grobach zapalili znicze symbolizujące pamięć o tych, którzy odeszli.

Uczniowie odwiedzili między innymi grób zmarłego w 2014 roku założyciela i wieloletniego Dyrektora LO XIV, Aleksandra Dobrzyckiego, a także Mariusza Łukasiewicza – wrocławskiego biznesmena, założyciela Lukas Banku i Euro Banku, który jest patronem stypendiów przyznawanych rokrocznie uczniom naszej szkoły. Pamiętali również o uczniu Jakubie Libnerze, którgo imię nosi Fundacja wspierająca rozwijanie i umacnianie postaw nastawionych na budowanie relacji w oparciu o zasady współżycia społecznego. Z wdziecznością wspominamy absolwenta Czternastki Jana Mirkiewicza - jego imię nosi nagroda przyznawana od ubiegłego roku szkolnego najlepszym szkolnym historykom.

Wychowawcy w Internacie, Magdalena Marcinowska-Pląskowska i Sebastian Kwiatkowski odwiedzili groby zmarłych pracowników Internatu.

Prezentacja sylwetek niektórych pedagogów i wzmianki o pozostałych zostały zawarte w przygotowanej przez uczniów prezenacji, którą zamieszczamy w postaci  krótkiego filmu.

Ocalić od zapomnienia - zmarli nauczyciele i pracownicy LO XIV

Data dodania: 2020-10-30 20:23:53