Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w brydżu sportowym 2022

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w brydżu sportowym 2022

W dniach 23-27 maja odbył się w Łomży finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) w brydżu sportowym Podlaskie 2022. W rozgrywkach wzięła udział reprezentacja naszej szkoły składająca się z par: Wiktoria Bilińska – Joanna Suwaj, Paweł Argasiński – Jan Lorkowski, Jakub Ciura – Miłosz Żyto, Radosław Filiński – Maksymilian Krawiec. Miłosz i Maksymilian nie są już uczniami naszej szkoły, ale byli nimi przystępując do eliminacji OOM.

OOM to najważniejsza impreza w kategorii wiekowej 16-18, mająca status Mistrzostw Polski. Zwycięzcy otrzymują medale i tytuły mistrzów Polski na dany rok. Nasza szkoła, która startuje w OOM od 2007 roku ma wiele miłych wspomnień związanych z imprezą. Ogólnie zdobyliśmy kilkanaście medali, w tym kilka złotych. Ostatni złoty medal zdobyła w 2020 roku Weronika Głowacka. Natomiast nasza najliczniejsza ekipa na OOM to 14 osób, zdarzyło się tak dwa razy. Na OOM zawsze startuje 48 zawodniczek i 72 zawodników.

W tym roku wystawiliśmy mniejszą reprezentację, ale pamiętać należy, że aby znaleźć się w finale, trzeba przejść przez dwa sita eliminacyjne. Dla wielu zawodników już sam wyjazd na finał jest sukcesem.

Najlepszy wynik na tegorocznej OOM zanotowała para Wiktoria Bilińska – Joanna Suwaj, które zajęły znakomite czwarte miejsce w kategorii dziewcząt. Jest to miłe podsumowanie kilkuletniej kariery brydżowej naszych tegorocznych maturzystek, które – jak wiemy – zaznaczyły też istotnie swoją obecność na płaszczyźnie naukowej i olimpijskiej, głownie w zakresie przedmiotów ścisłych. Bardzo dziękujemy Wiktorii i Joannie za kilka wspólnych lat brydża. Para Paweł Argasiński – Jan Lorkowski zajęła bardzo dobre szóste miejsce w kategorii chłopców. Pozostałe pary zajęły miejsca w drugiej „dziesiątce”.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w OOM, dobrą grę i godne reprezentowanie naszej szkoły.

 

Data dodania: 2022-06-05 23:07:32
Data edycji: 2022-06-06 20:37:02
Ilość wyświetleń: 204

Rada Samorządu Uczniowskiego

Biblioteka i czytelnia

Wynajem obiektów sportowych - ograniczenia związane z covid 19 (obowiązują od 15 grudnia 2021 r.)

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook