Olimpiada ''Zwolnieni z Teorii'' - aplikacja E-storia

Wspieramy cenne inicjatywy naszych uczniów, również te realizowane w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Tym razem dotyczy to aplikacji E-storia, stworzonej we współpracy z uczniami Liceum Ogólnokształcącego nr X i Akademickiego Liceum Politechniki Wrocławskiej. Umożliwia ona atrakcyjną i nowoczesną formę nauki historii). Tak piszą o niej autorzy, wśród których są Adam Mazurek (3F), Michał Burduk (3F), Stanisław Koziarski (3F), Cyprian Maciąg (3F), Maksymilian Malinowski (3F), Kornel Mruczek (3F), Tobiasz Żelichowski (3F), Filip Dubaniewicz (1B1):

Projekt E-STORIA dąży do eliminacji problemu społecznego, jakim jest trudność w nauce historii oraz niski stan wiedzy historycznej Polaków. Problem ten dotyka głównie uczniów, którzy problemy z nauką historii często wyrażają w Internecie. Potwierdza to również ankieta stworzona przez autorów projektu, w której niemal 45% respondentów wskazało, że nauka historii w pewnym stopniu sprawia im trudność. Nauka historii jest również wyzwaniem dla osób, które decydują się podejść do egzaminu maturalnego z jej zakresu, co potwierdzają średnie wyniki tych matur. Problemy związane z nauką historii wynikają z przestarzałych i nieciekawych (uważa tak niemal 53% respondentów wspomnianej ankiety) metod nauczania tego przedmiotu To właśnie z trudności związanymi z nauką historii, wynika niski stan wiedzy historycznej Polaków, co potwierdzają liczne badania społeczne, sondy, czy wpisy poszczególnych osób w Internecie. E-STORIA to aplikacja pozwalająca w sprawny i interesujący sposób opanować historię na poziomie maturalnym i wyższym! Posiada wiele innowacyjnych funkcji nauczania, których znajdziecie nigdzie indziej. Ma na celu pokazać, że historia to więcej niż pasja i przyjemność!

Aplikację objęło swoim patronatem Centrum Historii Zajezdnia, które 16 marca o godz. 11:00 organizuje spotkanie jej poświęcone.

Data dodania: 2023-03-16 08:51:33
Data edycji: 2023-03-18 19:01:49