Osiemnasta edycja Radosnej Parady Niepodległości

Z okazji obchodzonego 11 listopada 2019 r . Narodowego Święta Niepodległości już po raz osiemnasty ulicami Wrocławia przeszła Radosna Parada Niepodległości.

W barwnym pochodzie, który wystartował z placu przy Centrum Historii Zajezdnia przy ulicy Grabiszyńskiej, licznie wzięli udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr XIV.  Przebrani i wymalowani w barwy biało-czerwone, niosąc sztandar szkolny, flagi państwowe w radosnym nastroju maszerowaliśmy w kierunku pl. Wolności. Po dotarciu do placu wraz z uczniami innych wrocławskich szkół utworzyliśmy wielką biało-czerwoną flagę widzianą z lotu ptaka. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się wspólnym śpiewaniem piosenek patriotycznych i odśpiewaniem hymnu państwowego.

Następnie przez plac Wolności przemaszerowały wrocławskie formacje mundurowe. Nasi uczniowie swoją patriotyczną  postawą i zaangażowaniem uczcili Narodowe Święto Niepodległości Polski. Na koniec dołączyli do nas absolwenci LO XIV z 1982 roku: Piotr Puszkiel i jego żona Dorota.

Szkolny Koordynator Radosnej Parady Niepodległości

Czesław Zadrożny