Piątka z Czternastki powalczy w II etapie Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Mamy kolejne świetne wiadomości: w pisemnych eliminacjach do drugiej części etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego https://www.olijp.pl/?q=node/4 wystartowało dziesięć osób. Pięciu z nich udało się zakwalifikować do etapu ustnego.

Są to: Daria Moskal, Konstanty Famulski, Jagoda Andrzejewska, Amelia Maj i Alicja Wojnarowska.

Udział w Olimpiadzie Polonistycznej daje uczniom i uczennicom okazję do zyskania bezpośredniego, niesformalizowanego dostępu do „życia naukowego i elementów kształcenia akademickiego”. Konsultacje i wykłady z zakresu historii i teorii literatury, językoznawstwa oraz wiedzy o teatrze stanowią swoisty „akademicki trening” dla młodych ludzi, którzy swoją przyszłość wiążą z szeroko rozumianą polonistyką.

W Olimpiadzie Polonistycznej prowadzona jest również specjalizacja teatrologiczna. Uczniowie mogą ją wybrać już na I etapie, a uzyskanie tytułu laureata tej specjalności pozwala dostać się bez egzaminu na wydziały wiedzy o teatrze, m.in. w Akademii Teatralnej w Warszawie.

„Gratulujemy całej Dziesiątce – połowie zabrakło trochę szczęścia, choć umiejętności wszyscy mają ogromne! Podziwiamy talent i pracowitość tych młodych ludzi” – napisała koordynatorka Olimpiady, pani profesor Daria Murlikiewicz.

Przyłączamy się do gratulacji i trzymamy kciuki za naszą polonistyczną Piątkę, która już 6 marca przystąpi do zmagań w części ustnej okręgowego etapu olimpiady.

Data dodania: 2021-02-26 20:11:54
Data edycji: 2021-02-27 16:58:17